Strona głównaWiadomościHardwareCorsair zapowiada moduły DDR5-6400, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Corsair zapowiada moduły DDR5-6400, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Moduły pamięci DDR5-6400 mają wejść do sprzedaży pod koniec tego roku, wraz z premierą nowych procesorów Intel Alder Lake-S. Swoje plany odnośnie do tych pamięci zaprezentował Corsair w krótkim poście na swoim blogu.

Firma Corsair w dniu premiery procesorów Intel Alder Lake-S chce mieć gotowe moduły DDR5-6400, które swoimi parametrami mają górować nad wszystkimi dostępnymi do tego czasu modułami pamięci. Nowe moduły DDR5-6400 mają charakteryzować się olbrzymim wzrostem wydajności, pojemności oraz efektywności.

Przekładając te hasła na liczby, stosując moduły DDR5, możemy osiągnąć dwukrotny wzrost wydajności, moduły DDR5 oferują transfery rzędu 51 GB/s. Pojemność pojedynczego modułu DDR5 może wynosić aż 128 GB, aktualne moduły DDR4 mogą mieć pojemność 32 GB. Lepsza efektywność modułów DDR5 to zmniejszenie napięcia, z jakim pracują te moduły. Możliwe stało się obniżenie tego parametru do wartości 1,1 V. Dzięki temu moduły RAM są chłodniejsze i lepiej znoszą wysokie taktowanie.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Intel skorzysta z najnowszych modułów RAM i czy faktycznie przełoży się to znaczny wzrost wydajności jednakowo w grach, jak i programach użytkowych. Pozostaje tylko jeszcze jedno pytanie, jak będą kształtowały się ceny za nowe moduły? Niestety nie znamy na nie odpowiedzi, ale spodziewamy się, że ich cena będzie wyższa od istniejących na rynku DDR4. Po prostu dojdzie podatek od nowości i producenci będą chcieli jak najszybciej zacząć zwroty z inwestycji w nowe moduły RAM.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię