Strona głównaWiadomościHardwarePoznaliśmy harmonogram AMD na lata 2020-2023, otrzymamy architekturę Zen4 i 64 rdzenie

Poznaliśmy harmonogram AMD na lata 2020-2023, otrzymamy architekturę Zen4 i 64 rdzenie

Portal VideoCardz.com wszedł w posiadanie zrzutu ekranu przedstawiającego plany wydawnicze AMD na lata 2020-2023, już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że slajd ten ma przynajmniej rok, ponieważ brakuje na nim kilku ważnych procesorów.

Prezentacja tego slajdu przez Videocardz.com, to bardzo ciekawe spojrzenie na to, jak AMD realizuje swoje plany. Pewnym zaskoczeniem jest brak procesorów serii V2000, które wykorzystywały rdzenie Zen2, a debiutowały w 2019 roku. Z tego slajdu można wyciągnąć kilka wniosków, po pierwsze AMD, jak każda duża firma planuje swoje kroki na kilka lat do przodu, ale jednocześnie pozostaje na tyle elastyczna, żeby w międzyczasie uzupełniać swój katalog produktów o brakujące ogniwa.

Skupiając się bardziej na procesorach z serii Epyc, widzimy, że na tym slajdzie AMD przewidywały, że procesor ten będzie składał się przynajmniej z 64 rdzeni wykonanych w architekturze Zen4. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ już w lutym tego roku widzieliśmy jak jeden Leaker z ExecutableFix prezentował „spreparowane” schematy tego procesora właśnie prezentujące 64 rdzenie wykorzystujące architekturę Zen4.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię