Strona głównaGryAktualnościCounter-Strike 2 – Valve oficjalnie potwierdziło grę

Counter-Strike 2 – Valve oficjalnie potwierdziło grę

Valve oficjalnie potwierdziło, że Counter-Strike 2 istnieje. Gracze mogą liczyć na wiele ulepszeń w stosunku do oryginału.

Deweloper zaprezentował kilka zwiastunów Counter-Strike 2 i potwierdził, że wszystkie mapy zostaną ulepszone i poprawione. Grę będzie napędzał silnik Source 2. Studio pracujące nad nową wersją CSa nie chce całkowicie zmieniać gry, nadal pozostaną znane i lubiane mapy, które zyskają ładniejszy i bardziej szczegółowy wygląd.

Co więcej, twórcy wzięli sobie do serca prośby graczy i usprawnili granaty dymne, które teraz będą „obiektami wolumetrycznymi, które oddziałują z otoczeniem i reagują na oświetlenie, ostrzał i eksplozje”.

Valve dodaje, że tick rate nie ma już znaczenia dla poruszania się, strzelania i rzucania. Tym razem twórcy zadbali o sub-tick, który jest sercem CS2. Teraz każda akcja gracza ma być odczuwalna przez serwery gry.

Częstotliwość aktualizacji serwera (tzw. tick rate) nie ma już znaczenia podczas poruszania się, strzelania ani rzucania granatami. Do tej pory serwer sprawdzał stan świata gry w odrębnych odstępach czasowych, czyli „tyknięciach” zegara serwera. Aktualizacje zajmujące mniej niż jedno takie tyknięcie są sercem Counter-Strike 2 i dzięki tej architekturze serwery znają dokładny moment rozpoczęcia ruchu, wystrzału z broni czy też rzutu granatem. Dzięki temu, niezależnie od częstotliwości aktualizacji, wasze poruszanie się i strzelanie będzie równie płynne, a wasze granaty będą zawsze lądować w ten sam sposób.

Obecnie trwają testy nowej wersji CS:

NOWA ERA COUNTER-STRIKE ZACZYNA SIĘ TEGO LATA

Counter-Strike 2 stanowi największy skok technologiczny w historii serii, umożliwiając rozwój nowych funkcji i aktualizacji na kolejne lata.

Wszystkie nowe funkcje gry zostaną ujawnione podczas oficjalnej premiery tego lata, ale droga do Counter-Strike 2 rozpoczyna się dzisiaj w formie ograniczonych testów dla wybranych graczy CS:GO. W tym czasie na celowniku znajdzie się pewien podzbiór funkcji, by zidentyfikować i naprawić problemy przed globalnym wydaniem. Counter-Strike 2 nadejdzie tego lata i będzie darmowym ulepszeniem do CS:GO, więc szykujcie wyposażenie, szlifujcie umiejętności i przygotujcie się na to, co na was czeka!

Jak działają granaty dymne CS2?

  • Rozgrywka – dym będzie wchodził w interakcję z innymi zdarzeniami w grze, co rozszerzy możliwości rozgrywki. Pociski i granaty zaczepne będą rozpraszać dym.
  • Dym rozchodzi się w sposób naturalny, przez otwarte drzwi, okna. Będzie także opadał po schodach oraz rozchodził się w korytarzach.
  • Reakcja na oświetlenie – na silniku Source 2 cząsteczki dymu będą współdziałać z systemem oświetlenia dając bardziej realistyczne barwy.

Co jeszcze zostanie ulepszone?

  • Mapy – w pełni przebudowane z użyciem nowych narzędzi i funkcji renderowania Source 2.
  • Oświetlenie – system oświetlenia będzie oparty o fizykę co poskutkuje tworzeniem bardziej realistycznych odbić oraz oświetlenia.
  • Elementy wizualne – te będą bardziej czytelne. Trafienia pocisków będą lepiej widoczne z oddali, a rozbryzgi krwi będą rozchodzić się w konkretnym kierunku.
  • Efekty otoczenia – nowa jakośc eksplozji, ognia i światła bijącego z odpalonych ładunków wybuchowych.
  • Ulepszony interfejs – ten został odświeżony ułatwiając odczytanie zdarzeń w grze.

Valve przeniesie wszystkie skórki z CSGO do CS2:

WASZE PRZEDMIOTY W NOWYM ŚWIETLE

Zabierzcie ze sobą cały swój ekwipunek CS:GO do Counter-Strike 2. Nie tylko zachowacie wszystkie przedmioty zgromadzone przez lata, ale każdy z nich będzie prezentował się atrakcyjniej dzięki oświetleniu i materiałom silnika Source 2. Prócz obsługi starszych modeli i wykończeń, wszystkie standardowe bronie otrzymały ulepszone modele w wysokiej rozdzielczości, na czym skorzystają niektóre wykończenia broni.

Premiera CS2 zapowiedziana jest na lato tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię