Zippyshare znika z sieci

Jeden z kultowych już hostingów plików kończy swoją działalność. Wszystkie przechowywane w serwisie pliki zostaną skasowane.

Serwis Zippyshare umożliwiał darmowe hostowanie plików w sieci i udostępnianie ich znajomym i nieznajomym. Nie oszukujmy się, serwisy tego typu były bardzo często wykorzystywane do rozpowszechniania pirackiego oprogramowania, muzyki, filmów i gier.

Zippyshare działało od 2006 roku, szybko stając się konkurencją dla innych serwisów tego typu jak RapidShare czy MegaUpload. Przewagą nad innymi była możliwość zapisania nieograniczonej ilości danych jednak z zastrzeżeniem, że jeden plik lub paczka nie mogła mieć więcej niż 500 MB.

Ograniczenie to było obchodzone przez dzielenie archiwów WinRAR lub 7-Zip na części. Co więcej, serwis oferował dość wysokie przepustowości, jak na tamte czasy.

Decyzja o zamknięciu została podyktowana wzrostem kosztów utrzymania i niespinaniem się budżetu. Co trochę dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że był to jeden z 1000 najchętniej odwiedzanych serwisów na świecie. Co miesiąc Zippyshare odwiedzało około 45 milionów użytkowników. Kluczowe okazują się ceny prądu, które wzrosły ponad 2,5-krotnie. Kolejna sprawa to blokowanie przez użytkowników wyświetlania reklam, co dodatkowo ograniczyło wpływy.

Ostatecznie serwis zostanie zamknięty w ciągu najbliższych 2 tygodni. Jeżeli macie w serwisie jakieś pliki to jest to ostatni dzwonek, aby je pobrać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię