Strona głównaWiadomościHardwareCREATIVE CHAT Zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z...

CREATIVE CHAT Zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z oprogramowaniem SmartCommons Kit

SINGAPUR – 24 sierpnia 2021 r.  Creative Technology wprowadza na rynek europejski  drugiego przedstawiciela z nowej linii słuchawek dedykowanych, wygodnej, komunikacji głosowej.

Pierwszym zestawem z wspomnianej serii był zestaw słuchawkowy o nazwie Creative Chat, który łączył się analogowo z źródłem dźwięku.  Priorytetowymi cechami dla serii „Chat” ma być bardzo dobra jakość komunikacji głosowej i długotrwała wygoda użytkowania.  Dzisiaj producent udostępnia do sprzedaży model, który łączy się (Plug and Play) z urządzeniami za pomocą interfejsu USB typu C . Zestaw słuchawkowy Creative Chat USB jest szczególnie zoptymalizowany i ukierunkowany, by zapewnić wyjątkową jakość dźwięku w połączeniach konferencyjnych.

 

Połączenia

Creative Chat USB to stereofoniczny zestaw słuchawkowy, który zadziała na wszystkich systemach operacyjnych i platformach za pośrednictwem złącza typu USB C. Zestaw jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji konferencyjnych, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Skype, Cisco WebEx, Facebook Messenger i Google Meet.

 

Komunikacja

W słuchawkach zastosowano specjalny elektretowy mikrofon pojemnościowy, który posiada dodatkowo zintegrowaną technologię redukcji szumów. Mikrofon znajduje się na regulowanym i obracanym pałąku, który służy również do włączania i wyłączania wyciszenia mikrofonu. Aby wyciszyć mikrofon wystarczy unieść pałąk mikrofonu do góry, by go aktywować przywrócić do poprzedniej pozycji. Zastosowany mikrofon pojemnościowy z redukcją szumów ma za zadanie skutecznie wyodrębnić i wyeksponować głosy rozmówców z pominięciem niechcianych dźwięków z otoczenia.

Sterowanie

Na przewodzie znajduje się zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności, przyciski wyciszania mikrofonu i sterownia. Pilot posiada wskaźnik LED, który pokazuje, czy mikrofon jest wyciszony. Zestaw słuchawkowy jest  wyposażony we wbudowaną funkcję monitorowania mikrofonu, dzięki czemu będziesz wiedział jak słyszą cię inni.

 

 

Konstrukcja

Producent deklaruje, że słuchawki będą wyjątkowo wygodne i będzie można w nich spędzać wiele godzin podczas pracy albo ulubionej rozrywki. Waga słuchawek to zaledwie 206 gram. Pady wyściełane są miękkim i wygodnym materiałem a ich struktura jest tak zaprojektowana by posiadać dobrą wentylację pomiędzy uszami a słuchawkami. Dla wielogodzinnego komfortu użytkowania pałąk jest regulowany i również wyściełany miękkim materiałem.  Zestaw słuchawkowy otrzymał wyjątkowo długi przewód, by nie ograniczał ruchów tylko do miejsca pracy lub multimedialnej zabawy.

 

Dźwięk

Zestaw słuchawkowy Creative Chat został wyposażony w 40mm przetworniki neodymowe, które odpowiadają za jakość dźwięku podczas rozmów jak i rozrywki multimedialnej.

 

Oprogramowanie

Producent udostępnia dla użytkowników oprogramowanie dedykowane słuchawkom. Aplikację można pobrać ze strony Creative. Oprogramowanie umożliwia nam ustawienie dźwięku  przy pomocy korektora graficznego i uruchomienie inteligentnego zestawu funkcji komunikacyjnych o nazwie SmartComms Kit. Żeby z nich skorzystać zestaw słuchawkowy musi być podłączony do komputera za pomocą dostarczonego kabla USB typu C. Funkcja VoiceDetect automatycznie i bezobsługowo wycisza lub włącza mikrofon w razie potrzeby jego użytkowania. Funkcja dwukierunkowej technologii redukcji szumów NoiseClean, pomaga pozbyć się wszystkich szumów tła we własnym otoczeniu i otoczeniu osób z którymi rozmawiamy.

 

Ceny i dostępność

Creative Chat USB można będzie zakupić w cenie 229zł.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.creative.com/chatusb

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Przetworniki:

 • 2×40 mm przetwornik neodymowy
 • Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
 • Impedancja: 32Ω
 • Czułość: 112 dBA @ 1 mW 

Mikrofon:

 • Typ: Pojemnościowy elektretowy z redukcją szumów
 • Pasmo przenoszenia: 100–10 000 Hz
 • Czułość: -42 dBV/Pa 

Połączenia:

 • USB typu C i adaptera na USB-A 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

 • Zestaw słuchawkowy: 160 x 66 x 184 mm
 • Kabel (od końca do końca): 2,1 m 

Waga

 • Zestaw słuchawkowy: 206g

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię