Strona głównaGryAktualnościCrusader Kings 3 - nowa zawartość pozwoli torturować ludzi... poezją

Crusader Kings 3 – nowa zawartość pozwoli torturować ludzi… poezją

Crusader Kings 3 wkrótce doczeka się nowej aktualizacji, w której znajdzie się m.in. losowo generowana poezja. Będzie nią można nawet torturować wrogów!

Już w Crusader Kings 2 pojawiały się elementy umiejętności Poety. W “trójce” powróci ona z przemodelowanymi statystykami, interakcjami postaci oraz – co najważniejsze – losowo generowaną poezją. Oznacza to, że będzie można całymi dniami pławić się w cyfrowo wygenerowanych śpiewkach i dykteryjkach.

Crusader Kings 3

Poezja będzie generowana w grze przez kombinację konkretnego tematu z jednym dodatkowym motywem przewodnim – romansem, spuścizną, żałobą, walką oraz niekompetencją. Pozwoli to postaciom wpływać na wydarzenia za pomocą twórczości. Tak generowane wiersze będzie można wykorzystywać jako środki dyplomatyczne i wysyłać je innym – efekt będzie zależny od wykorzystanego tematu. Romans spowoduje, że odbiorca będzie bardziej lubił autora, natomiast wiersz o żałobie również zbliży do siebie obie postaci, ale dodatkowo odbiorca poczuje stres, jakby sam kogoś stracił. 

Zobacz: Paradox planuje kontynuować sprzedaż swoich gier poza Steamem

Najciekawsza jednak wydaje się opcja torturowania przeciwników i więźniów. Wystarczy zmusić ich do słuchania naszych najgorszych wypocin. Jak w przypadku innych form tortur, tak i grafomaństwo spowoduje ogromne ilości stresu. 

Poezja stanie się częścią Crusader Kings 3 w patchu do wersji 1.3, a wraz z nią pojawią się zimowe mechaniki oraz mnóstwo nowej zawartości – na przykład możliwość założenia nakrycia głowy papieża.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię