Strona głównaGryAktualnościParadox planuje kontynuować sprzedaż swoich gier poza Steamem

Paradox planuje kontynuować sprzedaż swoich gier poza Steamem

Wydawcy najwyraźniej opłaciły się ostatnie eksperymenty.

Konkurencja dla Steama rośnie w siłę z tygodnia na tydzień, o czym powoli zaczyna przekonywać się coraz więcej członków branży. Kolejnym z nich zdaje się być Paradox, które swoje gry planuje rozwijać również poza Steamem.

Zobacz: Pod przykrywką aplikacji randkowej Paradox Interactive zapowiada kolejną część Vampire: The Masquerade

Zapowiedź „testowania nowych sposobów dystrybucji gier”, jak ujęła to w raporcie finansowym Paradox CEO Ebba Ljungerd, to solidne wytłumaczenie ostatnich ruchów wydawcy.

Stellaris, Hearts of Iron IV i Europa Universalis IV niedawno trafiły do oferty Xbox Game Passa na PC, a Surviving the Aftermath będzie pierwszym early accessem od Paradox dostępnym na Epic Games Store.

Tego typu decyzje nie oznaczają oczywiście w żaden sposób ostatecznego końca Steama, który wciąż pozostaje najsilniejszą platformą do dystrybuowania gier. Jeżeli tak dalej pójdzie, możemy jednak doczekać sie na tym specyficznym rynku odrobiny zdrowej konkurencji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię