Advertisement
Strona głównaGryAktualnościCrysis Remastered – Microsoft zdradził datę premiery

Crysis Remastered – Microsoft zdradził datę premiery

Już jutro (1 lipca) zobaczymy pierwszy gameplay z gry Crysis Remastered. Oprócz tego mieliśmy prawdopodobnie poznać też datę premiery, ale ta została przez przypadek (a może celowo?) zdradzona przez Microsoft.

Crysis Remastered początkowo został potraktowany jako dowcip. Pierwsza zapowiedź gry miała miejsce 1 kwietnia 2020 roku, czyli w Prima Aprilis. To właśnie międzynarodowy dzień żartów, więc mało kto uwierzył, że zremasterowana wersja Crysisa rzeczywiście powstaje. Jednak szybko okazało się, że to wcale nie był żaden kawał. Gra naprawdę jest w produkcji, ale tajemnicą była jej data premiery. Przynajmniej aż do teraz.

Firma Crytek zapowiedziała oficjalny stream na YouTubie, na którym zaprezentowany zostanie pierwszy gameplay z Crysis Remastered. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego. Wiele osób od razu założyło, że materiał wideo zdradzi również datą premiery gry. Prawdopodobnie mieli rację. Rzecz w tym, że data wyciekła za sprawą sklepu Microsoftu.

Microsoft zdradził datę premiery Crysis Remastered

Według Microsoft Store gra Crysis Remastered zadebiutuje już 23 lipca tego roku, czyli raptem za nieco ponad 3 tygodnie. Taka informacja pojawiła się na oficjalniej karcie produkcji. Oczywiście w tym momencie nie jest ona już dostępna. Prawdopodobnie ktoś pospieszył się z ujawnieniem. Data premiery została usunięta, ale w Internecie nic nie ginie. Potwierdzenie tego powinniśmy dostać już jutro.

Crysis

Crysis to pod wieloma względami gra legendarna i zarazem kultowa. Przede wszystkim wprowadziła grafikę komputerową na zupełnie nowy poziom, z którym nie radziły sobie naprawdę potężne na tamten moment komputery (przynajmniej na maksymalnych ustawieniach). Nawet po latach wciąż mówiło się: „a pójdzie mi na tym Crysis?”. Osobiście mam nadzieję, że wersja Remastered otrzyma mocno poprawioną oprawę graficzną, którą tym razem da się uruchomić nawet na przeciętnym PC.

Nie można też zapominać, że obiektywnie była to po prostu dobra gra. W serwisie Metacritic otrzymała 91 punktów z recenzji oraz 8,1 pkt średniej oceny użytkowników. To o czymś świadczy, prawda?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię