Strona głównaEsportCounter-StrikeCS GO - kolejne zamieszanie w turnieju na drodze do Majora

CS GO – kolejne zamieszanie w turnieju na drodze do Majora

Od kilku dni scena esportu, a przede wszystkim CS:GO żyje skandalem, który pojawił się przy okazji występu ekipy Akuma w kolejnym turnieju RMR. O co chodzi?

Jeśli myśleliście, że na zamieszaniu wokół meczu Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas skończą się skandale wokół turniejów RMR – ostatnie dni pokazują, że byliście w błędzie. O co znowu chodzi? Kto komu podpadł i dlaczego? Czemu zespoły składają skargę i co z tym zrobi Valve?

cs go akuma

RMR, lub rozwijając skrót – Regional Major Rankings – to seria turniejów kwalifikacyjnych do nadchodzącego Majora CS:GO, który na jesieni tego roku ma się odbyć w Sztokholmie. W każdym z nich zespoły mogą zdobyć określoną liczbę punktów RMR, zależną od tego, które miejsce zajmą finalnie w klasyfikacji danego turnieju. Od finałowej kolejności rankingu będzie zależało kto awansuje i zagra w Sztokholmie, a kto nie. Poprzednim, bardzo kontrowersyjnym turniejem RMR był 3. sezon Flashpoint z udziałem Anonymo Esports. Niedawno odbył się też turniej podobnej rangi, ale przeznaczony dla zespołów z regionu CIS.

W turnieju tym spore zamieszanie i niespodziankę sprawił ukraiński zespół Akuma. Zawodnicy tej ekipy, ku zaskoczeniu większości obserwatorów, zakończyli go na 3. miejscu. W pokonanym polu zostawili między innymi bardziej doświadczone i utytułowane ekipy Natus Vincere i Virtus.pro. Po zakończeniu turnieju coraz więcej kwestii wskazywało na nieuczciwe zagrania ze strony zawodników Akumy i, choć organizator nie dopatrzył się nadużyć, to wyraził też wolę współpracy z Valve i ESIC, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Wyjaśnienia organizatora to jedno, ale wątpliwości wzbudzone u zawodników pozostałych zespołów to drugie. W social media wielu z nich, w tym chociażby s1mple’a, zaczęły się pojawiać wpisy, podważające uczciwość graczy Akumy. Zawodnicy i organizacje wystosowały także list otwarty do Valve, w którym wskazano na kilka zasadniczych nieprawidłowości co do sposobu przygotowania turnieju, jakich miał dopuścić się organizator. Wskazano między innymi na brak nagrań z Teamspeaka, brak zewnętrznego anti-cheata, a przede wszystkim – brak opóźnienia transmisji. Zasugerowano również konkretne rozwiązania, które miałyby pomóc uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Pod listem podpisało się 14 zespołów – na 16 biorących udział. 

Póki co nie wiadomo ani jak Valve zareaguje na list, ani też – czy zmieni się cokolwiek jeśli chodzi o wyniki feralnego turnieju. Na chwilę obecną są one w pełni wiążące.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcehltv
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię