Strona głównaEsportCounter-StrikeNinjas in Pyjamas domaga się powtórzenia meczu z Anonymo Esports

Ninjas in Pyjamas domaga się powtórzenia meczu z Anonymo Esports

Gdy w niedzielny wieczór fani CS:GO zbierali się do snu, nikt nie przypuszczał, że za chwilę wybuchnie gigantyczna afera. Ninjas in Pyjamas domaga się powtórzenia przegranego meczu z Anonymo Esports.

Od niedzielnego poranka zaczęły się pojawiać plotki, jakoby mecz 3. sezonu Flashpoint pomiędzy Ninjas in Pyjamas, a Anonymo Esports – miał zostać powtórzony. Pierwsza oficjalna informacja na ten temat pojawiła się po godzinie 20:00 w serwisie HLTV. I w tym momencie wybuchło zamieszanie, jakiego świat CS:GO nie widział już bardzo dawno. 

Zobacz: Anonymo Esports triumfuje w meczu z Ninjas in Pyjamas w 3. sezonie Flashpoint

Powodem żądania powtórzenia meczu były oczywiście problemy z internetem jakich doświadczyli zawodnicy NiP w trakcie spotkania z Anonymo. Gracze mieli rzekomo doświadczać aż 40% spadków, choć zdaniem wielu ekspertów gra przy takich warunkach byłaby po prostu niemożliwa. Gdy pojawiła się informacja o przełożeniu spotkania, pierwsza odniosła się do niej polska formacja, nazywając całą sytuację absurdem oraz opisując swój punkt widzenia, według którego NiP nie wydaje się zupełnie zainteresowany sportową rywalizacją:

Po Anonymo, głos zabrał Flashpoint – był to wpis, który właściwie nic nowego nie dodawał, wiadomo jedynie, że pierwotnie mecz miał być powtórzony jeszcze w niedzielny wieczór, finalnie pojawiła się aktualizacja, według której data nie jest jeszcze znana. 

W końcu przyszła pora na Ninjas in Pyjamas. Szwedzi przedstawili swoją wersję wydarzeń, według której to Flashpoint, a nie NiP naciska na powtórzenie meczu, a do tej decyzji przychyla się Valve (przypomnijmy – 3. sezon Flashpoint jest turniejem o punkty do Majora). Oprócz tego Anonymo Esports zostaje przez Szwedów oskarżone o kłamstwa i manipulację w oświadczeniu na social mediach, włodarze organizacji mieli też – na osobnym czacie – domagać się ukarania NiP za przeciągającą się przerwę, związaną z problemami technicznymi.

Jednym słowem, sytuacja jest absurdalna i daje niesamowite pole do nadużyć przy kolejnych tego rodzaju zdarzeniach. Dodatkowo, na światło dziennie wychodzą wpisy z chatu gry, gdzie Dev1ce nazywa adminów Flashpoint per “morons”. 

Takie są fakty, teraz pozwolę sobie na odrobinę prywatnych opinii. Niezależnie od tego czy wina leży po stronie Flashpoint – które odmówiło przeniesienia rozgrywki na sprawne serwery (i to ich wina wydaje się tutaj największa) – czy NiP, które w absurdalny sposób usiłuje doprowadzić do powtórzenia meczu – pokrzywdzeni stają się Polacy. Pewnym pocieszeniem w tej sytuacji jest przynajmniej to, że wszyscy eksperci stają po stronie Anonymo – Polacy nie powinni być karani za zamieszanie na linii NiP – Flashpoint / Faceit. Szkoda też, że tak utytułowana i legendarna organizacja jak Ninjas in Pyjamas, która przecież za czasów rywalizacji z Virtus.pro zaskarbiła sobie ogromną sympatię polskich fanów, teraz tak bardzo rozmienia ją „na drobne”.

Co Wy sądzicie o tym zamieszaniu?

AKTUALIZACJA: W opublikowanym późnym wieczorem wpisie na Twitterze, Dev1ce przyznał, że jego zachowanie względem adminów Flashpoint było niezgodne z jakimikolwiek standardami, jednocześnie przepraszając za użyte wobec nich określenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię