Strona głównaGryAktualnościCS:GO z nowym rekordem największej średniej liczby graczy

CS:GO z nowym rekordem największej średniej liczby graczy

Ciągle widzimy komentarze, że CS:GO to martwa gra. A potem esportowe dziecko Valve bije kolejne rekordy popularności – zupełnie jakby chodziło o zrobienie na złość malkontentom. Sierpień 2019 to kolejny rekordowy miesiąc.

Statystyki podawane przez serwis steamcharts.com nie pozostawiają złudzeń. W CS:GO w sierpniu średnio grało najwięcej osób od momentu premiery gry. W dodatku ich liczba cały czas rośnie.

Rok 2018 był dla Valve i działu odpowiedzialnego za CS:GO bardzo przeciętny. Wtedy gra cieszyła się zainteresowaniem na poziomie około 280 tysięcy osób. Miało to swoje uzasadnienie, bo był to wynik o około 100 tysięcy graczy gorszy niż w 2017. W dodatku w grze ciągle brakowało ważnych zmian, które ciągle przewijały się w opiniach społeczności zebranej wokół CS-a.

Potem jednak Valve poszło po rozum do głowy i zaczęło wprowadzać duże – i, co najważniejsze, regularne zmiany i aktualizacje. Tryb battle royale, model free to play, sztuczna inteligencja walcząca z oszustami – to tylko niektóre z nich. Tym samym CS najpierw wrócił do poziomu zainteresowania z roku 2017, a potem zaczął bić własne rekordy. W sierpniu średnia liczba jednocześnie grających osób wynosiła już 415 tysięcy. Poprzedni rekord jeśli chodzi o tę statystykę to 402 tysiące w 2017 roku.

Zwykle w takich sytuacjach malkontenci twierdzą, że wzrost zainteresowania związany jest z trwającym Majorem i dropiącymi pamiątkowymi skrzynkami. Tyle, że aktualnie by otrzymać drop nie trzeba ani oglądać Majora, ani grać. Żeton, za który można dostać skrzynkę wystarczy po prostu kupić. 

CS:GO jest w tym momencie drugą najpopularniejszą grą na Steam. 1. miejsce należy do DOTA 2 z wynikiem 467 tysięcy osób. Na najniższym stopniu podium znajduje się PUBG, którego również wielu spisało już na straty. Średnio gra w niego 357 tysięcy osób.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię