Strona głównaWiadomościOprogramowanieFacebook planuje ukrycie liczby lajków pod wpisami, wzorem Instagrama

Facebook planuje ukrycie liczby lajków pod wpisami, wzorem Instagrama

Swego czasu spore poruszenie, szczególnie wśród polskich wannaba-influencerów, wywołała wiadomość, że Instagram planuje usunąć liczbę serduszek pod wpisami. Teraz nad podobnym krokiem myśli ponoć Facebook.

Jane Manchun Wong lubi grzebać w kodzie aplikacji. Przeglądając kod aplikacji Facebooka na Androida znalazła fragmenty świadczące o tym, że ktoś w siedzibie FB planuje usunąć wyświetlanie liczby lajków pod postami. Żeby być precyzyjnym – odnalezione fragmenty kodu (to brzmi jakby chodziło o stary artefakt) pokazują nam lajki innych wpisów, ale nie naszych. Zamiast dokładnej liczby lajków ma się jedynie wyświetlać informacja, że wpis został polubiony przez “wstaw znajomego” i inne osoby. Do tego pojawiać się ma kilka emoji reakcji.

Zobacz: Instagram pozwoli Ci przeżyć wakacje na których nigdy nie byłeś

Serwis TechChrunch otrzymał nawet od Facebooka oficjalne potwierdzenie, że rozważane jest wprowadzenie takiej opcji. Póki co jednak nie zaczęły się nawet oficjalne testy. W przypadku Instagrama – który jest na etapie takich właśnie testów – akcja wydaje się odnosić sukcesy. Zmiany pojawiają się bowiem stopniowo w kolejnych krajach. 

Zobacz: Facebook – spokojnie to tylko awaria

Zmiany częściowo mogą wypływać od samych użytkowników – niektórzy skarżyli się, że widoczna liczba lajków działa na nich negatywnie, powodując niepotrzebne zamartwianie się tym, że ich wpisy są wystarczająco popularne. Pogoń za liczbą lajków powoduje u niektórych obawy przed tworzeniem nowych wpisów i usuwanie starych, które nie zdobyły popularności znajomych. Usunięcie liczby polubień może podziałać jak zniesienie presji. Jeśli ma to doprowadzić do tworzenia większej liczby wpisów przez użytkowników i spędzania większej ilości czasu w serwisie – jego szefowie pewnie się na to zdecydują.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię