Strona głównaGryAktualnościCyberprank 2069 - parodia Cyberpunka - skasowany ze Steama

Cyberprank 2069 – parodia Cyberpunka – skasowany ze Steama

Cyberprank 2069 miał (prawdopodobnie) być dziwaczną parodią i pastiszem na temat Cyberpunka 2077. Miał być bo nieznane są jej dalsze losy – wiadomo tylko, że Valve usunęło grę ze Steam.

Krótko autorzy gry Cyberprank 2069 cieszyli się reklamą swojej gry na Steam. Gra zadebiutowała w serwisie 20 lipca, a już dzisiaj – po 5 dniach – zeń zniknęła. Jednym z powodów mogła być promocja, w ramach której autorzy obiecywali dołączać do każdego zakupionego egzemplarza… oryginalny Cyberpunk 2077. W międzyczasie zmieniony został opis gry na Steam, a jego nowa wersja mówi, że darmowa gra CD Projekt RED będzie… prezentem świątecznym (na święta Bożego Narodzenia). Brzmi nieco absurdalnie, prawda?

Inną przyczyną mogły być zgłoszenia graczy, według których Cyberprank 2069 zachowywała się co najmniej jak wirus. Nawet po wyłączeniu proces cały czas działał sobie w tle. Był to sprytny sposób twórców na ominięcie zasady, że zwrot kosztów na Steam przysługuje tylko, jeśli dany tytuł nie był ogrywany dłużej niż 2 godziny. “Ukończenie” nietypowej gry zajmowało natomiast kilkanaście minut.

Twórcy nie skomentowali w żaden sposób decyzji Valve.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię