Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - CD Projekt masowo banuje użytkowników forum

Cyberpunk 2077 – CD Projekt masowo banuje użytkowników forum

Panie V, afera jest. CD Projekt na masową skalę banuje wszystkich użytkowników swojego forum, którzy w jakikolwiek sposób są związani z wypowiedzią jednego ze scenarzystów Cyberpunk 2077.

O całej sprawie poinformował trejn, użytkownik serwisu Wykop.pl. W swoim wpisie zaznaczył, że od pewnego czasu scenarzysta Cyberpunk 2077 – Paweł Saśko prowadzi transmisje z gry opowiadając o przebiegu jej produkcji, planów na przyszłość etc.

Zobacz: CrimeSight – Konami połączyło Among Us, Sherlocka Holmesa i anime tworząc grę detektywistyczną

Jeden z graczy zapytał o system pancerzy w Cyberpunk 2077, który sprawia, że czapka z daszkiem ma wyższą klasę pancerza niż tytanowy hełm żołnierza. Ostatecznie sprowadza się to do tego, że chcąc aby postać V miała wysokie statystki ubiera się ją niczym clowna przez co wygląda jakby obtoczyła się klejem i przeturlała przez second hand.

Saśko przyznał rację i poinformował, że gracze zgłaszali już ten problem i deweloperzy w najbliższym czasie będą nad tym pracować. Jednak szybko wyszło na jaw, że temat ten był już poruszany jeszcze w 2019 roku, na długo przed premierą gry i przez dwa lata deweloperzy nic z tym nie zrobili.

Po tym część graczy przeniosła się z tematem na oficjalne forum gry by tam uzyskać konkretne informacje kiedy problem ten zostanie rozwiązany. Niedługo po rozpoczęciu dyskusji wątek został usunięty. Co więcej, każdy kto w jakikolwiek sposób był związany z tematem, czy to przez dodanie odpowiedzi czy polubienie, któregoś z komentarzy, został przez moderatorów poczęstowany perm banem.

Użytkowniczka Studentka Medycyny na swoim kanale YT zamieściła filmik pokazujący jak szybko CD Projekt banuje konto, po wzięciu udziału w temacie. Co więcej, obecnie zablokowano możliwość zakładania nowych kont na forum.

Nie jest to dobra metoda na zdobywanie przychylności graczy i robienie dobrego PRu. O stanowisko firmy w tej sprawie zapytaliśmy rzecznika prasowego CD PROJEKT. Powrócimy do tematu gdy tylko dostaniemy odpowiedź.

[Aktualizacja 2021.06.20]

CD PROJEKT odmówił komentarza w tej sprawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

14 KOMENTARZE

  1. Koledzy wyzej mijają się z prawdą, dlaczego dostałem bana za polubienie komentarza z pytaniem kiedy gra zostanie naprawiona?

    Banowanie ludzi spamujacych to jedno, jednak zdecydowana wiekszosc po prostu lajkuje niewygodne pytania i moderacja wali banami na lewo i prawo.
    A tak sie w tym zagalopowali ze nie potrafia sie z tego wycofac, no bo jak.

  2. Artykul znowu napisany na kolanie:/ Banuja fakeowe konta trolli którzy zakłada konta o obraźliwych nazwach i wklejają jakieś durne teksty o gotowaniu itp. Jak nie na temat i spam za spamem to co zrobić jak nie zbanować.

  3. Może gdyby zajęli się tym czym powinni czyli robieniem gry a nie mniejszościami LGBT to by lepiej było i więcej sił na dopracowanie gry i koszty mniejsze…

  4. Kij z bankami, najważniejszy jest MIESIĄC DUMY kutwa!!!! Dlaczego wciska się ludziom te kretyńskie pomysły wykolejeńców z lgbtqwerty?!?!?!

  5. Jak zaczną zostawiać podobne komentarze z podobnymi nazwami użytkownika tutaj, to na pewno żadnego z nich nie usuniecie? 😀 Hipokryci.

  6. Dziennikarstwo na najwyższym poziomie… Temat nie został usunięty, a tylko przeniesiony do odpowiedniego wątku. Administracja nie banuje każdego jak leci, tylko trolle z wykopu którzy zakładają konta z nazwami typu 'cyberpunk-kurwa' tylko po żeby spamować przepisami na bigos i zostawiać like w podobnych tematach… O ile samo przeniesienie głównego wątku do zbiorczego było IMO błędem, o tyle odpowiedź wykopu jest zwyczajnym kretynizmem trolli, a w tej sytuacji odpowiedź moderatorów adekwatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię