Strona główna Gry Aktualności Cyberpunk 2077 miał zadebiutować w 2019 roku, ale to już nierealne

Cyberpunk 2077 miał zadebiutować w 2019 roku, ale to już nierealne

Wciąż nie wiemy, kiedy zadebiutuje Cyberpunk 2077. Ostatnie doniesienia budzą coraz większe wątpliwości, a prace nad grą cały czas się przedłużają. Jeśli wierzyć plotkom, to gra miała trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale aktualnie jest to nierealne.

Być może już na targach E3 2019 w Los Angeles, które zaczynają się za kilka dni, poznamy oficjalną datę premiery Cyberpunk 2077. Gry, która powstaje od wielu lat i pierwszy raz została zapowiedziana już 6 lat temu – w 2013 roku. Potem przez wiele lat CD Projekt RED milczał aż w zeszłym roku w końcu zobaczyliśmy gameplay. Ale nadal data premiery pozostaje tajemnicą. Cyberpunk 2077 wyjdzie, kiedy będzie gotowy – od zawsze powtarzają pracownicy polskiego studia.

Zobacz: Cyberpunk 2077 bez wsparcia dla modów. Przynajmniej na starcie

Cyberpunk 2077 w 2020 roku?

Jednak od wielu miesięcy mówi się, że gra pojawi się na sklepowych półkach w 2020 roku. Najwięksi optymiści liczyli jeszcze na 2019 roku, ale od początku wydawało się to mało realne. Okazuje się jednak, że nawet w CD Projekt RED wcześniejsza data była mocno rozważana. Firma początkowo miała celować w premierę w 2019 roku, ale wśród pracowników termin ten od początku budził spore wątpliwości. Takie informacje przekazał Jason Schreier z Kotaku, czyli jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy growych.

– Ten temat wywołuje spore zainteresowanie na Reddicie, muszę więc sprecyzować pewne rzeczy. Słyszałem od trzech źródeł, że Cyberpunk celował z datą premiery w 2019 rok, ale w CD Projekcie RED panowało przekonanie, iż nie jest to realistyczny termin. Spodziewam się premiery w pierwszej połowie 2020 roku lub ogłoszenie daty premiery na E3 wyznaczonej na 2019 rok, a potem opóźnienie jej do 2020 roku – napisał żurnalista na Twitterze.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 jest już bliski ukończenia. Rok to wcale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Oby wszystko poszło po myśli CD Projekt RED, bo niedawne doniesienia o anulowaniu publicznej prezentacji na E3 2019 wywołały spore zamieszanie. A nie można zapominać, że do 2021 roku ma zadebiutować jeszcze jedna gra AAA autorstwa polskiego studia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE