Strona głównaGryAktualnościE3 2019: CD Projekt RED pokaże nowego Wiedźmina?

E3 2019: CD Projekt RED pokaże nowego Wiedźmina?

Wiemy, że na targach E3 2019 CD Projekt RED po raz kolejny pokaże Cyberpunk 2077. Gra będzie dostępna na pokazach publicznych. Ale wiemy też, że polskie studio pracuje nad jeszcze jedną grą AAA, która ma zadebiutować do 2021 roku. Czy ją też zobaczymy na E3?

Studio CD Projekty RED opublikowało wideo z krótkim komentarzem na temat wyników finansowych za pierwszy kwartał 2019 roku. Pojawia się na nim Piotr Nebulowicz – wiceprezes ds. finansowych. Oprócz konkretnych liczb, wspomina też o zbliżających się targach E3 2019.

– Przed nami największe targi E3 w naszej historii. Przygotowujemy coś naprawdę ekscytującego i nie możemy się doczekać, żeby się tym podzielić. Również po raz pierwszy w historii będziemy pokazywać Cyberpunka na publicznym stoisku. Czerwiec zapowiada się niezwykle interesująco – powiedział Piotr Nebulowicz, wiceprezes ds. finansowych Grupy Kapitałowe CD Projekt.

Na tej podstawie niektóre zagraniczne media sugerują, że CD Projekt RED pokaże jeszcze jedną grę, oprócz Cyberpunk 2077. Zresztą firma sama zapowiedziała, że pracuje nad jeszcze jednym tytułem AAA, który ma zadebiutować do 2021 roku. A skoro ma to być duża produkcja i robi ją polskie studio, to automatycznie na myśl przychodzi kolejny Wiedźmin. Tym bardziej, że w 2018 Adam Kiciński – prezes CD Projekt – powiedział, że pracują nad grą z gatunku RPG i wcale nie musi to być zupełnie nowe IP.

Jednak w tym rozumowaniu dostrzegam kilka nieścisłości. Po pierwsze, w 2018 roku Adam Kiciński mógł odnosić się do Wojny Krwi, która przecież jest grą z gatunku RPG i należy do uniwersum Wiedźmina. Po drugie, stworzenie kolejnego Wiedźmina byłoby przedsięwzięciem równie dużym, a być może nawet większym niż Cyberpunk 2077. Wyprodukowanie gry w tak krótkim czasie i na dodatek w tajemnicy przed wszystkimi wydaje się całkowicie niemożliwe.

Nie oznacza to jednak, że na E3 2019 nie zobaczymy dwóch nowych gier CD Projekt RED. Po prostu nie liczyłbym, że będzie to nowy Wiedźmin. A jeśli tak, to będzie on w bardzo wczesnej fazie produkcji i premiera prawdopodobnie miałaby miejsce dopiero w 2021 roku, już na konsolach nowej generacji. Zresztą przewiduję, że Cyberpunk 2077 trafi na obecną i przyszłą generację PlayStation i Xbox.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Chciałbym by był to nowy Wiedźminas.. Mam wszystkie części na PC, zaraz kupiłbym 4kę i pewnie nieco lepszą kartę graficzną 😉 procek cienki ale daje rade na 3jce, nieraz tylko zetnie jak w grze „coś sie zadzieje lub wydarzy” a tak to lata normalnie. Wypuście W 4 najlepiej wkońcu przy współpracy delikatnej z Sabkowskim póki jeszcze nie jest za stary i coś wniesie fajnego i poczuje tej finezji. Zastanowie sie czy nie kupić Cyberpunka ale przypuszczam że nie podbije tak rynku na W3, przecież geralt to nasz „bohater narodowo-marketingowy” oparty jako tako na realnej powieści. I tak wypuszczą kiedyś nowego Wiedźmaka oby ywarzy mu znowu nie zmieniali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię