Strona głównaGryAktualnościW Cyberpunk 2077 nie zagramy w Gwinta ani nic podobnego

W Cyberpunk 2077 nie zagramy w Gwinta ani nic podobnego

Pomimo wcześniejszych doniesień wygląda na to, że w Cyberpunk 2077 nie będzie gry karcianej na wzór Gwinta z Wiedźmina. Informacja została potwierdzona przez Rafała Jackiego z CD Projekt RED.

Po sieci od jakiegoś czasu krążyły informacje na temat potencjalnej gry karcianej w Cyberpunk 2077, coś na wzór Gwinta z Wiedźmina 3. Spekulacje rozgorzały tym bardziej, gdy okazało się, że polskie studio planuje wydać grę karcianą o nazwie Alterlife, która osadzone będzie w uniwersum Cyberpunka. Umieszczenie jej w grze wydawałoby się dobrym pomysłem. W końcu Gwint również wyrósł z elementu Wiedźmina na całkowicie osobną produkcję.

Zobacz: Cyberpunk 2077: gra CD Projekt RED doczekała się własnej wersji papierowej

Ale nic z tych rzeczy. W Cyberpunk 2077 nie będzie gry karcianej. Potwierdził to Rafał Jacki z CD Projekt RED w rozmowie z serwisem The Gamer.

– Wybaczcie, ale nie zrobimy Netrunnera (inna gra karciana w świecie Cyberpunk) w żaden sposób. Sam jestem fanem gry, ale zdecydowaliśmy się zrobić coś nowego i całkowicie osobnego. Nie mamy planów na grę karcianą w Cyberpunk 2077 – powiedział pracownik CDPR.

Dla fanów Netrunnera może to być spore rozczarowanie. Karcianka w uniwersum Cyberpunka została stworzona przez Richarda Garfielda (twórca Magic: The Gathering). Niestety, od 2018 roku przestały być wydawane lub w ogóle drukowane jakiekolwiek karty. Współpraca z CD Projekt RED mogłaby zwiększyć popularność gry i dać jej drugie życie. Niestety nie ma takich planów. Zresztą produkcja jest tak duża, że dodanie jej do Cyberpunk 2077 byłoby nie lada wyzwaniem.

Zobacz: Cyberpunk 2077 będzie miał tryb fotograficzny

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię