Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHakowanie w Cyberpunk 2077 zostało uproszczone

Hakowanie w Cyberpunk 2077 zostało uproszczone

Hakowanie miało być jedną z najważniejszych umiejętności w grze Cyberpunk 2077. Jednak opracowany przez CD Projekt RED system nie wszystkim przypadł do gustu. Dlatego polska firma postanowiła go zmienić i znowu pojawiają się głosy niezadowolenia.

Dużo zależy od rozwoju naszej postaci, ale generalnie hakowanie ma być jedną z ważniejszych umiejętności w Cyberpunk 2077. Łamanie systemu zabezpieczeń ma pozwolić nie tylko na oszukiwanie kamer, ale także wpływanie na ulepszenia czy mechaniczne części zamontowane w ciałach naszych przeciwników. Jednak zaprezentowany kilka miesięcy temu system nie każdemu przypadł do gustu. Można było spotkać się z opiniami, że jest zbyt skomplikowany. Prawdopodobnie dlatego CD Projekt RED zdecydowało się na zmianę. Tak przynajmniej wynika z tekstu w sierpniowym numerze Gamestar.

Cyberpunk 2077

Jak wygląda hakowanie w Cyberpunk 2077?

Pierwotnie hakowanie wymagało od gracza najpierw przejęcia kontroli na punktem dostępu. Dopiero po tym możliwe było korzystanie w danej lokacji z tzw. szybkiego hakowania, czyli programów zwanych daemonami. Było to zdecydowanie trudniejsze, ale – tak mi się przynajmniej wydaje – bardziej taktyczne i satysfakcjonujące.

W nowym systemie przejmowanie kontroli nad punktem dostępu nie jest już wymagane. Teraz przeciwników możemy po prostu zeskanować, aby zobaczyć, co możemy z nimi zrobić za pomocą daemonów. Używanie programów ma zużywać pamięć (ang. memory), coś na wzór many ubywającej w trakcie korzystania z magii w grach fantasy. Opcjonalne przejęcie kontroli nad punktem dostępu ma jedynie zmniejszać zużycie pamięci.

Cyberpunk 2077

Nowy system nie spodobał się wszystkim graczom. Na oficjalnym forum CD Projekt RED można spotkać się z licznymi, niepochlebnymi opiniami graczy. Jeden z nich o pseudonimie Bloodartist uważa, że to przejaw lenistwa ze strony dewelopera i przez to Cyberpunk 2077 nie będzie wyróżniać się w tym aspekcie na tle innych gier z tego gatunku. Nie rozumie też zużywania pamięci, bo przecież AI się nie męczy, więc hakowanie nie powinno zużywać zasobów. Z kolei inny gracz uważa, że to rozsądny kompromis. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach!

Aktualne ceny Cyberpunk 2077:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię