Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077: mapa jest mniejsza niż w Wiedźminie, ale bardziej zagęszczona

Cyberpunk 2077: mapa jest mniejsza niż w Wiedźminie, ale bardziej zagęszczona

Mapa Cyberpunk 2077 jest ogromna, ale nie chodzi tutaj o powierznię w kilometrach kwadratowych. W tym kontekście jest nieco mniejsza niż w Wiedźminie 3, za to bardziej “gęsta”.

Tak przynajmniej wynika ze słów jednego z producentów gry, Ryszarda Borzymowskiego:

“Jeśli porównamy po prostu powierzchnię w kilometrach kwadratowych, świat Cyberpunk 2077 będzie nieco mniejszy niż Wiedźmina 3. Ale chodziło nam o zagęszczenie aktywności, tak jakbyśmy wzięli świat wiedźmina i upchnęli go w coś mniejszego, usuwając część dziczy pomiędzy.”

Takie podejście nie powinno nikogo dziwić. Większość akcji dzieje się w Night City, a Wiedźmin 3 opierał się głównie na terenach wiosek i tego co pomiędzy nimi. Ale przynajmniej teraz dokładnie wiemy czego się spodziewać.

“Wiedźmin 3 był grą typu open world, z szerokimi, pustymi przestrzeniami i lasami pomiędzy miasteczkami. W Cyberpunku poruszamy się głównie po Night City. To integralna część settingu. Nie uzyskalibyśmy efektu, który chcieliśmy osiągnąć, gdyby miasto nie wyglądało wiarygodnie, a do tego musiało być pełne życia.”

Już wcześniej autorzy ujawnili, że Night City zostało podzielone na 6 dzielnic, bez żadnych ekranów ładowania pomiędzy nimi. Gracze będą również mogli eksplorować przedmieścia. Więcej informacji na temat otoczenia można oczekiwać podczas planowanego w przyszłym tygodniu streama z 15 minutami nowego gameplay’u.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię