Strona główna Gry Aktualności Night City nie będzie jedyną lokacją Cyberpunk 2077. Na graczy czeka ogromny...

Night City nie będzie jedyną lokacją Cyberpunk 2077. Na graczy czeka ogromny i zróżnicowany świat

Główną lokacją, po której będziemy się szwendać w Cyberpunk 2077 będzie Night City – to wiadomo niemal od pierwszych informacji o grze. Ale będzie też możliwość odwiedzenia terenów poza miastem. Taką informację zdradził główny projektant misji, Paweł Sasko w wywiadzie dla VG24/7.

Poza Night City znajdziemy między innymi Badlands – obszar pełen ruin i w dużej mierze opustoszały po wszystkich kryzysach, jakie nawiedziły miasto.

“Badlands są dzielnicą otaczającą Night City. Gracze będą mogli opuścić miasto i udać się w podróż po tej dzielnicy, choć zobaczą tam głównie ślady zniszczeń, które nastąpiły w Night City i jego przyległościach przez minione 50 lat. Zwiedzaniu Badlands będą towarzyszyły specjalnie przygotowane questy – gracze poczują się tam jak w typowej grze z otwartym światem.”

Badlands nie będą całkowicie puste. Każda dzielnica w świecie gry ma gang, który nią rządzi i nie inaczej jest w tym przypadku. Przedmieścia są kontrolowane przez Nomadów. A tworząc swoją postać będziecie mogli zdecydować się na to, by pochodziła z tego środowiska, dzięki czemu zaczniecie grę w rodzinie Nomadów.

“W grze są ludzie, którzy głównie podróżują pomiędzy stanami i widzą przede wszystkim zniszczone odludzia. Czasem zatrzymują się na dłużej w pobliżu większych miast.”

– powiedział odpowiedzialny za reżyserię questów Mateusz Tomaszkiewicz.

Jak duże będzie Night City?

Night City będzie miało sześć głównych dzielnic, na które będą się składały pod-dzielnice. Aczkolwiek nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja na temat rozmiaru gry. Nie wiadomo też ile czasu będzie konkretnie potrzebne by przewędrować z jednego końca mapy na drugi.

Zobacz: Cyberpunk 2077: Czy da się uprawiać seks z Keanu Reevesem?

Formą ucieczki z Night City będzie też cyberprzestrzeń. Podobnie jak Badlands, świat wirtualny nie będzie przyjaznym miejscem – decyzja o wybraniu się tam będzie obarczona pewnym ryzykiem.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – znamy konfigurację komputera, na którym pokazywano grę podczas E3 2019

Zapowiada się więc ogromna, rozbudowana gra. Ale do takich Panowie z CD Projekt RED już nas w pewnym stopniu przyzwyczaili. Oby Cyberpunk 2077 poszedł śladem najlepszych wzorców pod tym względem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE