Strona głównaGryCyberpunk 2077 – CD Projekt RED potwierdził, będą mikrotransakcje

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED potwierdził, będą mikrotransakcje

CD Projekt RED ujawnił plany dotyczące mikrotranskacji w Cyberpunk 2077. Jednak zgodnie z zapewnieniami dewelopera mają usatysfakcjonować graczy.

Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Gracze niecierpliwią się już jednak z powodu opóźnień. Kolejną słabą informacją dla graczy mogą okazać się mikrotransakcje jakie mają pojawić się w trybie multiplayer.

Zobacz: AMD – przerzuca się na produkcje rowerów?

Informacje na temat mikropłatności pojawiły się w Q&A pomiędzy CD Projekt Red i wieloma inwestorami, którzy zadawali pytania dotyczące gry. Jeden z inwestorów zapytał o obecność mikropłatności i dodatkową monetyzację w grze.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 mikropłatności w trybie multiplayer

Według odpowiedzi dewelopera mikrotransakcje będą obecne, jednak zostały uwzględnione w tym również oczekiwania fanów gry, którzy mają być zadowoleni z dodatkowej zawartości i z przyjemnością wydawać na nie pieniądze. Nie wiemy co to oznacza w praktyce. Spodziewamy się, że będą to dodatkowe skórki i elementy kosmetyczne a nie typowe pay to win.

…cóż, nigdy nie jesteśmy agresywni w stosunku do naszych fanów! Traktujemy ich uczciwie i jesteśmy przyjaźni. Więc, oczywiście nie będziemy agresywni, ale możesz oczekiwać, że kupisz wspaniałe rzeczy. Celem jest zaprojektować monetyzację w sposób, który sprawi, że ludzie będą szczęśliwi z wydawania pieniędzy. nie próbuję być cyniczny ani niczego ukrywać, chodzi o stworzenie poczucia wartości. Tak samo jak w naszych grach dla jednego gracza, chcemy aby byli szczęśliwi wydając pieniądze na nasze produkty. To samo dotyczy mikrotranskacji: oczywiście możesz się ich spodziewać, a CP to świetne miejsce do sprzedaży rzeczy, ale nie będzie agresywne, nie zdenerwuje graczy, ale spowoduje, że są szczęśliwi – taki jest nasz cel.

Biorąc pod uwagę zaufanie jakim gracze darzą CD Projekt, nie powinniśmy spodziewać się agresywnych płatności w stylu pay-to-win, battle passów czy przepustek sezonowych. Przedmioty kosmetyczne w trybie dla wielu graczy nie powinny raczej nikomu przeszkadzać w rozgrywce. Nie powinniśmy zatem się martwić.

Zobacz: Fortnite – Epic prosi sąd o przywrócenie gry na App Store

Premiera Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię