Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 z pełnoprawnym wydaniem na PlayStation 5 i Xbox Series X

Cyberpunk 2077 z pełnoprawnym wydaniem na PlayStation 5 i Xbox Series X

CD Projekt RED potwierdził, że Cyberpunk 2077 trafi na konsole nowej generacji. Jednak nie chodzi tylko wykorzystanie wstecznej kompatybilności. Na obu platformach zadebiutują pełnoprawne wersje, korzystające z mocy obliczeniowej urządzeń.

We wrześniu Cyberpunk 2077 zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xbox Series X oraz Google Stadia. Od jakiegoś czasu wiemy też, że posiadacze wersji na Xbox One bez problemu będą mogli zagrać w nową produkcję CD Projekt RED również na Xbox Series X i to bez ponoszenia dodatkowych opłat. W tym wypadku wykorzystana zostanie wsteczna kompatybilność konsoli Microsoftu.

– Jeśli chodzi o konsolę Microsoftu, jak już mówiłem, oficjalnie potwierdziliśmy zarówno aktualizację, jak i dostępność cross-genową, co oznacza, że będziecie mogli grać w produkcję od razu na konsolach nowej generacji

Teraz dowiadujemy się, że powstaną też właściwe, w pełni rozwinięte wersje gry na konsole nowej generacji. W tym wypadku chodzi zarówno o PlayStation 5, jak i Xbox Series X.

– Jeśli chodzi o właściwą, w pełni rozwiniętą wersję dla następnej generacji, to pojawi się ona później, nie ogłosiliśmy kiedy i nie posiadam w tym temacie nowego komentarza.

Przy okazji potwierdzono, że aktualizacja do wersji Xbox Series X będzie darmowa dla posiadaczy gry na Xbox One. W przypadku PlayStation 5 na razie nie mamy takiej pewności, ale to tylko dlatego, że konsola oficjalnie nie została jeszcze zapowiedziana i CD Projekt RED nie chce wychodzić przed szereg.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię