Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - wersja next-gen może nie pojawić się w tym roku,...

Cyberpunk 2077 – wersja next-gen może nie pojawić się w tym roku, podobnie jak dla Wiedźmina 3

CD Projekt RED przyznał, że nie gwarantuje, że wersje next-genowe Cyberpunk 2077 pojawią się jeszcze w 2021 – choć nadal liczy na ich wypuszczenie pod koniec roku.

Informacja o zagrożeniu opóźnieniem gry Cyberpunk 2077 w wersji next-gen pojawiła się w trakcie rozmów z udziałowcami. Jak podaje serwis VGC, jeden z członków zarządu, Michał Nowakowski, wskazał jako przyczynę możliwego opóźnienia “lekcje, które firma wyciągnęła z mijającego roku”. Większość 2021 zajęło deweloperom naprawianie gry, po tym jak pod koniec 2020 dotarła ona do graczy w stanie daleko odbiegającym od tego, czego oczekiwali, a następnie została ściągnięta ze sklepu PlayStation. Za taki stan rzeczy obwinia się najczęściej pośpiech na etapie tworzenia. W czerwcu firma stwierdziła, że gra osiągnęła zadowalający poziom, aczkolwiek gracze nadal uskarżają się na problemy – także po wypuszczeniu niedawnej aktualizacji, największej jak do tej pory.

CD Projekt RED Cyberpunk 2077 patch

Michał Nowakowski zasugerował, że CD Projekt rozważa podjęcie zupełnie innych kroków, planując wydanie wersji next-gen. Celem firmy nadal jest premiera jeszcze w tym roku, ale mając na uwadze to co się działo, oraz to, że projekt nadal jest w dewelopmencie, firma nie jest w stanie z całą pewnością zapewnić, że data wypuszczenia aktualizacji nie ulegnie zmianie. Podobnie może się stać z zapowiadanym również na końcówkę tego roku next-genowym patchem do Wiedźmina 3, aczkolwiek tam sytuacja jest “nieco inna, bo grą zajmuje się głównie zewnętrzny zespół, czyli Saber Interactive” – firma, z którą CD Projekt współpracował już przy okazji wersji na Switcha oraz innych aktualizacji.

Z innych ciekawostek, CD Projekt poinformował, że nad Cyberpunkiem pracuje aktualnie około 1/3 firmy – pozostali pracownicy zajęci są rozszerzeniami do niej, pracują nad Gwintem, lub innymi, nieujawnionymi jeszcze projektami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię