Strona głównaWiadomościPress F to pay respects - na cześć mema jutuber stworzył wielkie...

Press F to pay respects – na cześć mema jutuber stworzył wielkie F

Press F to pay respects – ten mem rozpoznają już nawet ludzie spoza świata gier. Dzięki magii druku 3D, jeden z jutuberów stworzył w pełni działający, ogromny przycisk F.

Jutuber Jaryd Giesen stworzył gigantyczne F i pokazał je na swoim kanale, w tym także cały proces tworzenia tego niezwykłego gadżetu. Działanie przycisku jest możliwe dzięki temu, że zwykły klawisz jest włożony do środka tego ogromnego wydruku. Jest to więc normalnie, prawidłowo działający przycisk wewnątrz gigantycznego, wydrukowanego w technologii drukarek 3D. Duża wersja została zaprojektowana dokładnie na wzór mniejszej, ma nawet swoje własne podświetlenie RGB.

Press F to pay respects to już w świecie gier nie tylko mem, ale wręcz tradycja. Pochodzenia należy szukać w scenie z Call of Duty: Advanced Warfare – w trybie kampanii. Gracz bierze tam udział w pogrzebie oficera piechoty morskiej. W trakcie ceremonii, przed opuszczeniem trumny do grobu, wersja PC wyświetla komunikat “Press F to pay respects”, a po wciśnięciu przycisku postać gracza dotyka trumny.

Zobacz: Kryptowaluta – mem Dogecoin stała się akceptowanym środkiem płatniczym w sklepie Newegg

Od pojawienia się tej sceny, jest to jeden z najbardziej znanych memów związanych z grami. Ma nawet swoje własne spin-offy. F jest często używane na czatach Twitcha, by podkreślić wyjątkowo epicką wtopę streamera w trakcie gry, lub jeśli powie coś wybitnie niefortunnego. A teraz w końcu ktoś stworzył F na miarę wielkości całego mema.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię