Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077: gracze tworzą mody poprawiające AI pieszych

Cyberpunk 2077: gracze tworzą mody poprawiające AI pieszych

Piesi w Cyberpunk 2077 są dość nierozgarnięci. Dzięki nowemu modowi trochę bardziej orientują się w tym co się wokół nich dzieje.

Mod Alternate Crowd Behavior autorstwa gracza TemplarGFX nie jest tak do końca pełnoprawnym modem. To po prostu podkręcony plik .ini, który zmienia niektóre ustawienia NPCów Cyberpunka 2077. Na przykład, zwiększa odległości przy których piesi zaczną zwracać uwagę na przeszkody wokół nich – w tym postać V – więc grając powinniście zauważyć, że piesi wcześniej zaczną zmieniać kierunek marszu by Was ominąć. 

Zobacz: Cyberpunk 2077 – kody, glitche oraz sposoby na nielimitowane pieniądze i XP

Oprócz tego NPC będą potrzebować nieco mniej przestrzeni osobistej, tym samym będą się zbijać w nieco bardziej naturalnie wyglądające grupy i przestaną znikać gdy tylko straci się ich z pola widzenia. Poza tym, zmiana pozwoli na większą liczbę postaci NPC-ów na jednej scenie.

Aby wypróbować zmiany, ze strony Nexus Mods należy pobrać te pliki. W skompresowanym archiwum znajdziecie dwa pliki, jeden nazwany altcrowdisfull.ini, drugi altcrowdislife.ini. Instalując oba należy brać pod uwagę, że spowodują one zwiększone obciążenie procesora. 

Cyberpunk 2077

Musicie wybrać, który rodzaj moda Was interesuje, a następnie skopiować odpowiednie pliki do folderu Cyberpunk2077\engine\config\platform\pc\ Po skopiowaniu, możecie zacząc eksplorację Night City z nowymi ustawieniami pieszych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię