Strona głównaGryAktualnościW Cyberpunk 2077 pojawi się mnóstwo ikonicznych postaci z uniwersum

W Cyberpunk 2077 pojawi się mnóstwo ikonicznych postaci z uniwersum

Marcin Blacha – człowiek odpowiedzialny za historie w Cyberpunk 2077 – przyznał na Twitterze, że w grze pojawi się wiele ikonicznych postaci, doskonale znanych fanom uniwersum.

Cyberpunk to ogromne uniwersum, stworzone przez Mike’a Pondsmitha. Istnieje w nim już wiele postaci. Wydarzyło się też wiele historii. Najprostszy przykład? Johnny Silverhand, w którego wciela się Keanu Reeves. Bohater ten odegrał ważną rolę w wydarzeniach, ale ostatecznie poniósł śmierć w trakcie Czwartej Wojny Korporacyjnej. Dlatego w Cyberpunk 2077 będzie czymś w rodzaju hologramu, wgranego w wykorzystywany przez V układ.

Ale Johnny Silverhand to nie jedyna postać, która jest znana fanom uniwersum. Jeden z miłośników Cyberpunka zapytał na Twitterze Marcina Blacha czy w grze pojawią się także Morgan Blackhand, Spider Murphy, Yorinobu Arasaka oraz Nomad Santiago. Odpowiedź była krótka:

– Nie będziesz zawiedzony – odpisał Marcin Blacha z CD Projekt RED.

Kim są wymienione postacie? Część z nich na pewno jest znana fanom uniwersum Cyberpunk. Na przykład Morgan Blackhand jest zabójcą i ochroniarzem do wynajęcia, który zawsze działa w pojedynkę. Uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu, ponieważ nie tylko potrafi zabijać, ale także porywać żyjące osoby. Często jest opisywany jako przeciwieństwo Johnny’ego Silverhanda. Z kolei Yorinobu Arasaka poprzysiągł zniszczenie korporacji Arasaka, która należy do jego ojca – Saburo, a także uwolnienie swojej siostry od wpływów rodziny.

Jednak te wszystkie opisy tyczą się postaci, które obecne były w Cyberpunk 2020. Nie wiemy, co wydarzyło się z nimi później, a przecież polska gra dzieje się aż 57 lat później. Co prawda są to czasy, w których długowieczność nie jest niczym nadzwyczajnym (między innymi dzięki poprawkom ciała), ale przecież przez te lata musiało się wydarzyć mnóstwo rzeczy. Część z nich poznamy w Cyberpunk RED, która wkrótce ma zostać wydana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię