Strona głównaWiadomościHardwareAMD chce zaatakować wyższy segment. Szykuje Radeony RX 5800?

AMD chce zaatakować wyższy segment. Szykuje Radeony RX 5800?

Najnowsze karty graficzne AMD może nie są wielką rewolucją, ale można je uznać za udane. Jednak Czerwoni cały czas nie są w stanie rywalizować z najmocniejszymi GeForce’ami. To może się zmienić za sprawą Radeonów RX 5800 z rdzeniami Navi 12.

AMD na razie dość nieśmiało podeszło do nowej generacji kart graficznych. Modele z serii Navi nie są złe. Problem polega na tym, że póki co otrzymaliśmy tylko dwie konstrukcje. Radeon RX 5700 może konkurować z GeForcem RTX 2060, a Radeon RX 5700 XT z GeForce’ami RTX 2070 oraz RTX 2060 Super. A co z mocniejszymi modelami, np. RTX 2070 Super lub RTX 2080 Super? Tutaj pomocny może okazać się nowy rdzeń Navi 12.

AMD Radeon RX 5800?

W sieci właśnie pojawiły się informacje na temat nowego układy graficznego o nazwie Navi 12. Według plotek ma on trafić do mocniejszych kart graficznych od Radeonów RX 5700, które przecież wykorzystują układ Navi 10. Czy to oznacza, że AMD szykuje Radeony RX 5800? Jest na to spora szansa. Takie modele od początku musiały być w planach Czerwonych. Nikt chyba nie wierzy, że firma przygotowała tylko dwie konstrukcje ze średniej półki wydajnościowej. Nowe karty miałyby kosztować od 500 do 700 dolarów.

Zobacz: AMD zrezygnowało z CrossFire. Teraz się tłumaczy i ma sporo racji

Pamiętajcie jednak, że to tylko i wyłącznie niepotwierdzone plotki. Jeszcze niedawno mówiło się o słabszych konstrukcjach od Radeonów RX 5700, więc tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię