Strona głównaEsportIEM Expo po raz kolejny będzie gospodarzem Pucharu Polski Cybersport

IEM Expo po raz kolejny będzie gospodarzem Pucharu Polski Cybersport

W katowickim Spodku, równolegle z IEM Expo, rozegrana zostanie kolejna edycja Pucharu Polski Cybersport. W puli turnieju do wygrania jest 50 tysięcy złotych.

Finały Pucharu Polski Cybersport będą się toczyć jak zwykle w dwóch grach – Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Będzie to druga okazja, by przy okazji tej gigantycznej imprezy śledzić również zmagania polskiej, esportowej czołówki. W każdym z turniejów wystartują po 4 zespoły, które najlepiej poradzą sobie z internetowymi kwalifikacjami.

Kwalifikacji tych będą po dwie tury dla każdej z gier. W ten sposób wyłonionych zostanie po 16 ekip, zgrupowanych w drabince pojedynczej eliminacji. Najmocniejsze cztery drużyny z tych etapów spróbują swoich sił w ćwierćfinałach z drużynami, które otrzymają zaproszenia.

Harmonogram kwalifikacji:

CS: GO – 29 stycznia (zapisy) i 3 lutego (zapisy)
League of Legends – 27 stycznia (zapisy) i 30 stycznia (zapisy)

W obu turniejach na najlepszych zawodników czeka po 25 tysięcy złotych, które zostaną rozdzielone pomiędzy każdą z czterech ekip, jaka pojawi się w Katowicach. Nie będzie to jednak jedyna nagroda – chyba nawet ważniejszą będzie zapewniony slot w międzynarodowych rozgrywkach. W przypadku CS: GO po raz kolejny będzie to możliwość gry w Mountain Dew League, a jeśli chodzi o LoL to zwycięzcy tego turnieju zagrają w Pucharze Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie na oficjalnej stronie.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię