Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – pozew przeciwko twórcom gry

Cyberpunk 2077 – pozew przeciwko twórcom gry

Nowojorska kancelaria prawna złożyła pozew zbiorowy przeciwko CD Projekt w związku z premierą Cyberpunk 2077. Prawnicy powołują się na federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Premiera Cyberpunk 2077 mówiąc delikatnie była dość burzliwa. Chociaż gra sprzedała się w 13 milionach kopii, to została dostarczona w nieciekawym stanie technicznym, zwłaszcza na PS4 i Xbox One. W rezultacie Kancelaria Rosen wniosła w czwartek pozew przeciwko CD Projekt powołując się na naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Zobacz: Inwestorzy planują podobno pozew przeciwko CD Projekt Red

Pozew przeciwko deweloperowi i wydawcy gry został wniesiony w Kalifornii w imieniu inwestorów CD Projekt, którzy zakupili akcje w okresie od 16 stycznia do 17 grudnia 2020. Biorąc pod uwagę, że ceny akcji polskiej spółki spadły znacząco po premierze gry. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład indeksu WIG20.

W komunikacie prasowym Kancelaria Rosen stwierdziła, że CD Projekt wydał serię oświadczeń, które były fałszywe lub wprowadzały w błąd odnośnie CP 2077, który był niegrywalny na PS4 i Xbox One. Ostatecznie gra zniknęła ze sklepu PS Store a gracze mogli ubiegać się o całkowity zwrot pieniędzy od Sony, Microsoftu i samego Dewelopera. Kiedy skala problemów została upubliczniona inwestorzy ponieśli szkody.

Zobacz: EVE Online – na święta wojna pomiędzy dwiema największymi frakcjami zostaje zawieszona

Kancelaria prosi teraz inwestorów o kontakt i przystąpienie do pozwu. Oprócz Rosena również dwie inne kancelarie rozważają złożenie pozwu przeciwko polskiemu deweloperowi. Polska kancelaria prawna inwestora CD Projekt Mikołaja Orzechowskiego oraz nowojorska Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP oświadczyły, że również przyglądają się tej sytuacji.

O rozwoju sprawy będziemy informowali.

Obecnie Cyberpunk 2077 jest dostępny na PC, PS4 (poza PS Store), Xbox One i Stadia. Wersje PS5 i XSX/S pojawią się w 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię