Strona głównaGryAktualnościInwestorzy planują podobno pozew przeciwko CD Projekt Red

Inwestorzy planują podobno pozew przeciwko CD Projekt Red

Afery z Cyberpunkiem 2077 ciąg dalszy. Wygląda na to, że CD Projekt Red mogą spotkać większe konsekwencje niż refundy i niezadowoleni gracze.

Akcje CD Projekt Red lecą w dół, Cyberpunk 2077 zniknął z PlayStation Store, a gracze chcą odzyskać z powrotem wydane na nową produkcję pieniądze. Według najnowszych doniesień twórcy mogą ponieść jeszcze większe konsekwencje tak nieudanego debiutu.

Zobacz: Cyberpunk 2077: crafting może Wam uszkodzić zapis gry

Zgodnie z informacją Mikołaja Orzechowskiego, adwokata będącego inwestorem w firmie, że przygląda się możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd z artykułu 286 kodeksu karnego. Chodzi o „wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej”.

Na złożenie pozwu i ostateczną ocenę sytuacji przez Orzechowskiego będziemy musieli oczywiście jeszcze chwilę poczekać. Na pewno nie pomaga deweloperom fakt, że przyznali się niedawno do zaniedbania wersji gry na konsole starej generacji. Dochodzi do tego również specyficzne podejście studia do recenzji przed embargo, co wskazuje na chęć ukrycia stanu gry przed graczami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBankier
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię