Strona głównaKonsoleCyberpunk 2077 – PS5 i XSX radzą sobie lepiej z grą

Cyberpunk 2077 – PS5 i XSX radzą sobie lepiej z grą

Cyberpunk 2077 został stworzony na Xbox One oraz PS4, jednak dzięki wstecznej kompatybilności działa również na konsolach nowej generacji. Te sprawiają, że gra działa lepiej, jednak nie rozwiązuje to wszystkich problemów produkcji CDPR.

Ekipa Digital Foundry pokusiła się o porównanie wydajności Cyberpunk 2077 na konsolach starej i nowej generacji. Według nich gra uruchamiana na PS5 działa podobnie jak PS4 Pro jednak z dwukrotnie wyższą liczbą klatek na sekundę. Wydaje się, jednak, że górny limit został ustawiony na 60 fps. Chociaż podczas jazdy samochodem po Night City liczba klatek nieznacznie się waha.

Zobacz: Xbox Series X – nowy zwiastun w reżyserii Taiki Waititi

Gra działa jednak w tej samej rozdzielczości co na PS4 Pro, czyli 1188p. Sama rozdzielczość na PS5 może jednak spać podczas gry, jednak nie dzieje się to tak agresywnie jak w przypadku poprzedniej konsoli Sony.

Zobacz: Call of Duty: Black Ops Cold War – szczegóły pierwszego sezonu

Znacznie lepiej wypada w tej sytuacji Xbox Series X, który utrzymuje 60 klatek przy rozdzielczości 1080p. Przy zejściu na 30 fps, grę można uruchomić w wyższej rozdzielczości. Zgodnie z Digital Foundry skaluje się wtedy pomiędzy 1728 a 1512p, czyli bliżej do celu 4K. Co ciekawe zwiększa się wtedy gęstość zaludnienia i pojawiają się dodatkowe efekty wizualne.

Tak czy inaczej, CD Projekt RED ma jeszcze dużo do zrobienia w kwestiach CP2077. Dodatkowy problem jest taki, że mało kto ma PS5 żeby móc wykorzystać ją poprawy jakości rozgrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię