Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077: crafting może Wam uszkodzić zapis gry

Cyberpunk 2077: crafting może Wam uszkodzić zapis gry

Jakby mało było problemów Cyberpunka 2077, gracze znaleźli kolejny – tym razem dość poważny, na pewno poważniejszy niż zepsute kolizje.

Okazuje się, że od jakiegoś czasu w wersji PC Cyberpunk 2077… psuje save’y. Do tej pory mówiło się, że wersja PC jest najbardziej “udaną”, szczególnie jeśli jesteście posiadaczami mocnego sprzętu. Teraz okazuje się, że może zawierać największy problem. Błąd wydaje się być połączony z rozmiarami save’ów, które z czasem mocno się rozrastają.

Cyberpunk 2077

Jako pierwsze, o bugu napisały Tom’s Hardware oraz Reddit, a teraz na forach CD Projekt RED trwa weryfikacja na dużej liczbie użytkowników. Wygląda na to, że problem zaczyna się objawiać, kiedy zapis stanu gry przekroczy określony rozmiar. A o to nietrudno, bo save rośnie z każdym zebranym przedmiotem i każdą zaliczoną misją. Przy pliku o rozmiarze 6 MB gra zaczyna zwalniać, a po przekroczeniu 8 MB save już się nie wczytuje. Zamiast ekranu z grą gracze widzą jedynie komunikat, że zapis jest uszkodzony i nie może być załadowany. 

Największym “obciążeniem” dla systemu zapisów wydaje się być crafting. Po testach jeden z użytkowników był w stanie odtworzyć uszkodzenie pliku po tym, jak w wyniku craftingu przedmiotów save rozrósł się do ponad 8 MB. 

Zobacz: Cyberpunk 2077 – tak mógłby wyglądać w trybie TPP

Jeśli chodzi o reakcję CD Projekt RED to jedną z nich była próba pomocy przez moderację forum firmy – wygląda jednak na to, że nie była ona skuteczna. Oprócz PC, bug został zauważony także na wersji dla Google Stadia. Tak więc ostrzegamy – dopóki nie znajdzie się łatka na problem, nie szalejcie z tworzeniem przedmiotów. I na wszelki wypadek twórzcie kopie save’ów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię