Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 za darmo? Tym kusi syndyk CDProjekt

Cyberpunk 2077 za darmo? Tym kusi syndyk CDProjekt

Majątek upadłego CDP – wydawcy Cyberpunk 2077 przejął syndyk. Jakiś czas temu gracze zaczęli otrzymywać listy z zawiadomieniem o upadłości firmy. Teraz na swoje skrzynki e-mail otrzymują komplet dokumentów zachęcających zgłoszenia roszczenia dającego szansę na odzyskanie wpłaconych pieniędzy i jednoczesne otrzymanie kopii gry.

Jakiś czas temu do swojej skrzynki pocztowej otrzymałem groźnie wyglądające pismo informujące o przejęciu majątku firmy CDP przez syndyka masy upadłościowej. Pismo wzywało do zgłaszania swoich roszczeń wobec firmy w związku z przedpremierowym zamówieniem gry Cyberpunk 2077.

Zobacz: Hawkeye oficjalnie nowym bohaterem Marvel’s Avengers

Z kolei CD Projekt RED – deweloper gry zapewnił, że zobowiązania dotyczące dystrybucji przejął inny polski wydawca, firma Cenega. Każdy kto zamawiał grę przez stronę CDP otrzyma swoją kopię. W oświadczeniu wystosowanym przez przedstawiciela CDPR możemy przeczytać:

Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane. Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT RED.

Takie oświadczenie uspokoiło wielu graczy w tym mnie. Dzisiaj natomiast na swój e-mail otrzymałem kolejne pismo wraz z kompletem dokumentów, pozwalających dopisać się jako uczestnik postępowania upadłościowego CDP, które ma umożliwić otrzymanie zwrotu pieniędzy za zamówienie przedpremierowe Cyberpunk 2077.

Zobacz: Po kontrowersjach Riot Games zrywa współpracę z Neom

Co ciekawe, syndyk wspomina o tym, że jest szansa zarówno na otrzymanie zwrotu pieniędzy jak i otrzymania gry (od CDPR lub Cenega). W przesłanym e-mailu możemy przeczytać:

Dokonanie ww. zgłoszenia nie oznacza wyłączenia możliwości otrzymania gry od podmiotów trzecich (co podkreślamy w związku z sygnałem, że osoby trzecie obiecują Państwu dostarczenie ww. gry w imieniu CDP).

O komentarz poprosiłem przedstawicieli CDPR aby ustalić, czy niezależnie od tego czy gracze zostaną uczestnikiem postępowania upadłościowego i ewentualnie odzyskają swoje pieniądze czy nie i tak otrzymają swoją kopię gry Cyberpunk 2077. Gdy tylko otrzymam odpowiedź dam znać.

[Aktualizacja 2020.07.31]

Według informacji przekazanych przez przedstawiciela syndyka CDP, CD Projekt RED nie konsultował z nim sprawy dostarczenia gier wszystkim, którzy dokonali zamówienia. Tym samym syndyk nie zagwarantuje, że ostatecznie otrzymamy Cyberpunk 2077. Jednocześnie sugeruje złożenie załączonego w e-mailu pisma do wskazanego Sądu, aby odzyskać pieniądze za złożone zamówienie. Nie wyklucza, że pomimo odzyskania pieniędzy kopią gry trafi do graczy, jednak nie może tego potwierdzić z powodu braku uzgodnień z CDPR.


Premiera gry zaplanowana jest na 19 listopada 2020 na PC, PS4, Xbox One gogle Stadia oraz w przyszłości na PS5 i Xbox Series X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Niezależnie od tego – czy syndyk zwróci wpłaty czy nie..
    W obliczu faktów i tak otrzymamy od Redów grę za darmo.. ponieważ CD Projekt nie otrzymał żadnych pieniędzy od upadłego CDP.pl..
    Zwłaszcza, że w praktyce upadłościowej kontrahenci (zwłaszcza drobni) są na samym końcu łańcucha wierzycieli.. Czyli rzadko skapną im jakiekolwiek pieniądze.
    To tylko biurokratyczny bełkot syndyka, który chce się wykazać swoją aktywnością – bo zauważył, że w pomoc graczom zaangażowała się duża i medialna spółka..
    Czyli – jak ta przysłowiowa żaba – podstawia łapę tam gdzie konie kują..! XD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię