Strona głównaGadżetyCyberpunk 2077: papierowy prequel opóźniony

Cyberpunk 2077: papierowy prequel opóźniony

Twórcy papierowego Cyberpunka, który ma być prequelem dla Cyberpunk 2077, mierzą się z podobnym problemem co cyfrowa wersja. Tytuł został właśnie opóźniony.

W styczniu fani Cyberpunka 2077 otrzymali informację, że wyczekiwana gra polskiego studia zaliczy opóźnienie aż o pięć miesięcy. Teraz okazuje się, że podobny los czeka planszówkę w tym samym uniwersum, zatytułowaną Cyberpunk Red. Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnym blogu wydawcy, R. Talsorian Games.

Branża papierowych RPG otrzymała potężny cios z nastaniem pandemii i nie ma szans, by nasza gra ukazała się w czerwcu bez pogorszenia jakości. Aktualnie celujemy w końcówkę lata, ale dopóki nie zapanuje spokój, ciężko cokolwiek przewidzieć.

R. Talsorian Games, prowadzone przez weterana branży, Mike’a Pondsmitha, to twórcy uniwersum Cyberpunka – jeszcze w latach 80 ubiegłego wieku. CD Projekt swoją grę oparł na licencji zdobytej prawie 10 lat temu, a teraz ściśle współpracuje z Pondsmithem i jego zespołem. To współpraca obustronna – dzięki czemu Cyberpunk Red zyskał oficjalne miano prequela dla wydarzeń z gry CDPR. W zeszłym roku, w sierpniu pojawił się starter kit, ale teraz czekamy na kompletny system.

Aktualne ceny i dostępność gry Cyberpunk 2077:

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Porwali się z motyką na księżyc z tą grą. Po trochu wycinają zawartość i koniec końców wyjdzie im z tego Quake II z datą premiery (po kolejnych obsuwach) 01.04 2077.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię