Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation Now - liczba użytkowników wzrosła dwukrotnie w ciągu roku

PlayStation Now – liczba użytkowników wzrosła dwukrotnie w ciągu roku

Sony przedstawiło dzisiaj swoją strategię oraz wyniki – jednym z robiących największe wrażenie jest liczba subskrypcji PlayStation Now. Która w rok wzrosła aż dwukrotnie.

W siedzibie Sony odbyło się dzisiaj spotkanie, któremu przewodniczył szef korporacji, Kenichiro Yoshida. Firma przedstawiła informacje na temat wielu spośród swoich usług i produktów. Dla graczy najważniejsza była chyba ta na temat PlayStation Now – usługi oferującej granie w chmurze. Liczba jej użytkowników wzrosła ponad dwukrotnie pomiędzy marcem zeszłego a bieżącego roku.

Zobacz: PlayStation Now startuje w nowych krajach. Na liście niestety nadal nie ma Polski

W zeszłym roku z PlayStation Now korzystało około miliona graczy. W tym jest ich już 2,2 miliona. Może to mieć związek między innymi z tym, że subskrybenci od pewnego czasu mają możliwość pobierania gier, a nie tylko ich streamowania. Dzięki temu rozgrywka jest znacznie bardziej stabilna. Oprócz tego, Sony zdecydowało się zmniejszyć cenę usługi o połowę. Aktualnie jest to 5 dolarów za miesiąc przy płatności comiesięcznej i 10 przy rocznej. Za tę cenę posiadacze PC mogą mieć dostęp do wielu exclusive’ów Sony, bez posiadania samej konsoli.

Zobacz: PlayStation 5 – wkrótce prezentacja, ale Sony planuje kolejne wydarzenia

Mimo wszystko, usłudze daleko jeszcze do zbliżonego Xbox Game Pass. Microsoft może się cieszyć z aż 10 milionów aktywnych użytkowników. Jednym z głównych powodów takiej różnicy może być brak dostępności w wielu krajach – w tym w Polsce. Można jednak uzyskać dostęp do usługi, zakładając konto PSN na inny kraj – nie będzie ono jednak w pełni funkcjonalne. Data udostępnienia usługi w naszym kraju nie jest jeszcze znana.

Aktualnie PlayStation 4 Pro dostępne jest w cenach:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię