Strona głównaWiadomościCzujesz, że Twój internet nie działa jak powinien? Teraz łatwiej to udowodnisz

Czujesz, że Twój internet nie działa jak powinien? Teraz łatwiej to udowodnisz

Ile razy zdarzyło Wam się, że czekaliście na nowe, mocarne łącze internetowe, jednak zamiast obiecanych -set Megabitów na sekundę w pomiarach wychodziło Wam kilka? I nic nie mogliście z tym zrobić, bo w większości umów jest zapis o prędkości “do XY Megabitów”? Teraz, dzięki UKE walka z operatorami powinna być łatwiejsza.

Od dzisiaj działa bezpłatne narzędzie, którego celem jest pomiar Waszych łącz internetowych. To, co odróżnia je od innych tego typu stron, to to, że po pierwsze jest niezależne od żadnego operatora, a po drugie – Urząd Komunikacji Elektronicznej opatrzył je swoim certyfikatem. Dzięki temu wynik takiego pomiaru będzie można wykorzystać przy składaniu reklamacji na swój internet. Aby jednak pomiar był rzetelny, trzeba go wykonać dwa razy, w odstępie nie większym niż sześć dni.

Zobacz także: Ministerstwo sprawdzi, czy paczki w FIFA Ultimate Team łamią polskie prawo

Strona dostępna jest pod adresem pro.speedtest.pl. Zanim jednak zaczniecie pomiary, musicie założyć konto, oraz podać kilka informacji, które dostarczył Wam operator na umowie dotyczącej internetu. Oprócz wersji webowej dostępne są także aplikacje – na komputery oraz najpopularniejsze systemy mobilne. Narzędzie mierzy nie tylko prędkość internetu jako taką, ale też inne parametry naszego łącza, jak na przykład utratę pakietów czy opóźnienie.

Zobacz także: Nie działa pół polskiego internetu. Dlaczego?

Poniżej prezentujemy infografikę, którą na temat nowego narzędzia przygotowali autorzy z UKE (grafiki można kliknąć, aby powiększyć):

Pochwalcie się w komentarzach wynikami Waszych pomiarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię