Strona głównaWiadomościCzy jeszcze w tym roku zagramy w FPS osadzony w uniwersum EVE...

Czy jeszcze w tym roku zagramy w FPS osadzony w uniwersum EVE Online?

Projekt Nova to planowana na ten rok gra FPS będąca spin-offem EVE Online. Deweloperzy określają go również mianem duchowego następcy Dust 514 na PS3.

Projekt został ogłoszony w 2016 i od tamtego momentu praktycznie aż do teraz niewiele było nowych informacji w temacie. Dodatkowo w zeszłym roku z CCP zostało zwolnionych 100 osób z powodu zakończenia rozwoju VR, przyszłość projektu Nova stanął pod wielkim znakiem zapytania. Jednak podczas ceremonii otwarcia Fanfest 2018 na Islandii, dyrektor generalny CCP Games, Hilmar Vegir Pétursson ogłosił, że Projekt Nova jest sukcesywnie rozwijany, ale światło dzienne ujrzy dopiero pod koniec tego roku.

Co najciekawsze Hilmar próbował zintegrować Nova z uniwersum EVE Online traktując go jako spin-off tej popularnej gry sieciowej. Ma to na celu skupienie się na podstawowych elementach, aby w pierwszej kolejności gra wyglądała dobrze jako strzelanka a dopiero potem była traktowana jako część uniwersum EVE.

Jest to dość insertujące ponieważ początkowe założenia Projekt Nova oraz jego poprzednika Dust 514, zakładały, że wydarzenia z jednej gry mogą pływać na to co się stanie w drugiej. Na przykład w Dust 514 gracze byli najemnikami, którzy walczyli w bitwach lądowych zgodnie z poleceniami grających w EVE Online. Dwie gry miały nawet wspólne czaty. Na początku Nova nie będzie oferowała tej samej funkcjonalności, ale jak powiedział Pétursson:

…powoli wejdzie w EVE, najpierw społecznie a potem ekonomicznie. To wciąż jest ten sam sen i nasza wizja. Chcemy to zbudować z Tobą, ale chcemy zbudować na solidnym fundamencie, jako samodzielna gra. Wtedy znajdziemy sposób na połączenie tych gier w jedno.

Od czasu ogłoszenia projektu w 2016 roku praktycznie wszystko w jego temacie działo się za zamkniętymi drzwiami. W międzyczasie pojawiały się tylko zapewnienia, że projekt trwa i nadal żyje. Jak projekt zmienił się od tamtego czasu? Wiemy, że CCP będzie wydawało grę na PC „kiedy będzie gotowa i kompletna”.

CPP nie zobowiązało się wydać gry do konkretnego momentu, ale jeżeli wierzyć informacjom od Péturssona powinniśmy zagrać w Nova jeszcze w tym roku. Bardzo prawdopodobne jest również, że gra zostanie udostępniona, jako open beta lub early access.

Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy znać, obserwujcie nasz profil na FB.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię