Advertisement
Strona głównaWiadomościCzy Ninja i Shroud wrócą na Twitcha?

Czy Ninja i Shroud wrócą na Twitcha?

Wczoraj, niczym grom z jasnego nieba, gruchnęła wiadomość, że Microsoft zamyka platformę streamingową Mixer. Największymi gwiazdami byli tak Ninja oraz Shroud, którzy zostali wykupieni z Twitcha. Czy teraz wrócą?

Nie ma wątpliwości, że Microsoft miał wielkie plany wobec Mixera. Świadczy o tym chociażby fakt wykupowania największych gwiazd Twitcha, do których zaliczają się Tyler ‘Ninja’ Blevins oraz Micheal ‘Shroud’ Grzesiek. Obaj dostali od amerykańskiej korporacji spore przelewy, aby zmienić platformę. W przypadku tego pierwszego mówiło się nawet o kwocie 30-50 mln dolarów, chociaż nigdy nie zostało to potwierdzone.

Mixer kończy działalność

Niestety, ogromna popularność obu twórców (a także kilku innych streamerów) nie sprawiła, że Mixer choćby zbliżył się wynikami do Twitcha lub Facebook Gaming. Właśnie dlatego Microsoft postanowił zamknąć własną platformę. Koszty w porównaniu do zysków były prawdopodobnie zbyt duże i nie było wielkiej nadziei na szybką poprawę. Mixer przestanie działać już 22 lipca. Od tego dnia wszystkie aplikacje i strony będą przekierowywać ruch na platformę Facebook Gaming. Jednocześnie streamerzy mają dowolność w wyborze swojego nowego miejsca.

Ninja i Shroud wrócą na Twitcha?

Czy to oznacza, że Ninja i Shroud wrócą na Twitcha? Znany dziennikarz esportowy – Richard Lewis – twierdzi, że Facebook próbował negocjować z oboma twórcami, ale na ten moment otrzymali oni swoje wypłaty i są wolnymi agentami. Oznacza to, że mogą dowolnie negocjować i wybierać platformę do streamowania. Możemy się jedynie domyślać, że właśnie rozpoczęły się rozmowy z wszystkimi zainteresowanymi stronami. Na efekty przyjdzie nam chwilę poczekać. Shroud już usunął link do Mixera ze swojego konta na Twitterze. Dla niego ewentualny powrót na Twitcha na pewno będzie łatwiejszy, bowiem rozstał się z serwisem w przyjaznych stosunkach.

Prawdopodobnie zarówno Shroud, jak i Ninja wiedzieli wcześniej o zamknięciu Mixera. Jeśli tak, to byli w mniejszości. Wielu popularnych streamerów dowiedziało się o tym w trakcie transmisji i nie przyjęli tego najlepiej. Widać to po wielu reakcjach, w trakcie których wręcz polały się łzy. Niektórzy streamerzy jeszcze wczoraj wieczorem chwalili się, że zostali oficjalnymi partnerami Mixera. Dosłownie kilka minut później dowiedzieli się, że platforma zostaje zamknięta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię