Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMarvel’s Avengers - co zyskają posiadacze wersji na PS5?

Marvel’s Avengers – co zyskają posiadacze wersji na PS5?

Studio Crystal Dynamics potwierdziło, że gra Marvel’s Avengers będzie jednym z tytułów startowych na PlayStation 5. Przy okazji twórcy pochwalili się, co będzie usprawnione w porównaniu z wersją na obecną generację konsol.

To już pewne – gra Marvel’s Avengers trafi również na konsolę PlayStation 5 i będzie jednym z tytułów startowych. Nie oznacza to, że nie możecie jej kupić już na PS4. Twórcy zapewniają, że aktualizacja na PS5 będzie w pełni darmowa, jeśli będziecie już mieć grę w wersji na poprzednią generację. Co więcej, gra wykorzysta wszystkie możliwości PlayStation 5 i tym samym będzie swoim lepszym wydaniem.

Marvel's Avengers

Co dokładnie zostanie poprawione? Przede wszystkim skrócone zostaną czasy ładowania, w czym zasługa bardzo szybkiego dysku SSD. Poza tym zwiększona zostanie rozdzielczość. Poprawie ulegną również same tekstury. W skrócie – Marvel’s Avengers na PlayStation 5 będzie wyglądać po prostu ładniej niż na PS4, co chyba nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Produkcja wykorzysta również możliwości nowego kontrolera, w tym wibracje haptyczne, a także nowy system dźwięku przestrzennego.

Marvel’s Avengers na PS5 z dwoma trybami grafiki

Ale na tym nowości się nie kończą. Crystal Dynamics poinformowało, że posiadacze PlayStation 5 będą mieli do wyboru dwa tryby gry. Nazewnictwo w tym przypadku można skrócić do „jakość” oraz „wydajność”. W pierwszym ustawienia graficzne będą najwyższe (rozdzielczość 4K Ultra HD), ale może na tym ucierpieć liczba fps-ów. W drugim podstawowym celem będzie osiągnięcie płynności 60 klatek na sekundę, ale kosztem grafiki, a nawet rozdzielczości. Ta może spadać poniżej 4K Ultra HD (zmiany mają być dynamiczne w zależności od sceny). To kolejny już dowód, po Assassin’s Creed: Valhalla, że konsole nowej generacji będą miały problemy z osiągnięciem 4K i 60 klatek w produkcjach AAA.

Póki co twórcy nie zdradzają, co z wersją na PC oraz Xbox Series X. Szczegóły obu wydań mamy poznać w przyszłości, ale można się spodziewać, że Marvel’s Avengers na konsoli Microsoftu będzie prezentować się podobnie, a być może nawet lepiej niż na PS5. W końcu Xbox będzie urządzeniem mocniejszym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię