Strona głównaWiadomościCzy Pimax 8K Kickstarter doczeka się swojego wydania?

Czy Pimax 8K Kickstarter doczeka się swojego wydania?

Pimax ujawnił swoje plany na CES 2018 (Consumer Electronics Show). Mogą one okazać się gorzką pigułką dla Kickstarterowych sponsorów. Dotychczas planowaną na styczeń produkcję zestawów wirtualnej rzeczywistości Pimax przeniósł na wiosnę.

We wrześniu tego roku Pimax rozpoczął na Kickstarterze projekt wyprodukowania zestawu VR, oznaczonego jako Pimax 8K. Według projektu byłby wyposażony w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 90 Hz i 200-stopniowym koncie widzenia. Zestaw ten ma domyślnie wspierać Stream VR Tracking i być kompatybilny z kontrolerami i stacjami HTC Vive. Pimax opracowuje również zestaw własnych akcesoriów do VR.

Dzięki połączeniu wysokiego współczynnika FOV (pola widzenia) i kompatybilności z technologią Valve Stream VR, Pimax trafił w przysłowiową dziesiątkę. Planowane $200 tys. zebrali dzięki crowdfundingowi w zaledwie kilka godzin. Dla 5946 sponsorów projekt był na tyle atrakcyjny, że zbiórka zakończyła się dla Pimax dotacjami o łącznej kwocie 4,2 MILIONA dolarów.

Jednym z warunków umowy między Kickstarterem a Pimaxem było dostarczenie pierwszej partii zestawów Pimax 8K już w styczniu 2018. Jednak zgodnie z podejrzeniami plany te okazały się zbyt ambitne i ostatecznie firma musiała je zaktualizować. Wynika z nich jednoznacznie, że pierwszych dostaw zestawu możemy spodziewać się dopiero na wiosnę 2018.

Przedstawiciele Pimax powiedzieli, że na najbliższym Consumer Electronics Show zaprezentują prototypowy piąty model VR, oraz będą zbierać opinię o nim, co wpłynie na ostateczny kształt produktu. Prototyp nowej wersji urządzenia powinien zawierać ulepszony system regulacji IPD (regulacja dystansu), co będzie zmianą w stosunku do poprzedniej wersji. Pimax zapewnia również, że nowy 8K zapewni lepsze odprowadzanie ciepła oraz zostanie wykonany z wytrzymalszych materiałów, kosztem zwiększenia jego ciężaru.

Kolejną niespełnioną obietnicą może okazać się utrzymanie odświeżania 90 Hz na obu monitorach. Jak twierdzą, jest to „teoretycznie wykonalne” i ciągle badają nowe rozwiązania sprzętowe, które mogą trwać do marca.

Pimax utrzymuje, że możliwe będzie otrzymanie zestawu jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku, ponieważ planuje wysłać pierwsze wyprodukowane zestawy do wybranej grupy w charakterze testerów. Ma to również pomóc wyeliminować ewentualne błędy produkcyjne oraz niedociągnięcia w projekcie. Jak zapewnia producent, priorytetem jest dostarczenie urządzenia wysokiej jakości nawet kosztem opóźnień w harmonogramie produkcji. Czy będą to jedyne opóźnienia, czas pokaże.

A co Wy sądzicie o graniu w VR? Czy traktować to jako przyszłość gamingu, czy raczej nikomu niepotrzebny bajer? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Pimaxvr

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię