Strona głównaWiadomościNajlepsze gry komputerowe wydane w 2017

Najlepsze gry komputerowe wydane w 2017

Jakie gry zostały najlepiej ocenione przez media? Toplista nie jest zbyt oczywista, za to całkiem sensowna.   

Obiektywizm w mediach to pojęcie dość często nadużywane, dlatego należy opierać się nie na jednej, a kilku opiniach. Z tego też powodu założyliśmy na chwilę obóz na stronie Metacritic, by znaleźć najlepsze, tegoroczne gierki PC. A na miejscu zaskoczeń co niemiara, acz w pozytywnym nastroju opuściliśmy strefę rankingów.

Do 10. najlepszych gierek debiutujących w2017 nie załapał się ku naszej radości żaden czarnoskóry asasyn, co świadczyłoby o dobrym guście recenzentów. Niestety, smutek odmalował twarze na widok miejsca Wolfenstein II: The New Colossus – 17. lokata nie odzwierciedla wysokiego poziomu FPS-a. Ale cóż, to tylko jedno zdanie przeciwko masie głosów. Więc zamiast rozwodzić się o słuszności średniej ocen Metascore, przedstawimy bohaterów zestawienia.   

10. Final Fantasy XIV: Stormblood
9. Night in The Woods
8. Cuphead 
7. XCOM 2: War of the Chosen
6. What Remains of Edith Finch
5. Rez Infinite
4. F1 2017
3. Lone Echo
2. Bayonetta
1. Divinity: Original Sin II – 93/100 punktów

Jak widać na liście widnieją gry, które wyrosły ze świeżego pomysłu oraz kontynuacje serii, jak np. popularny symulator F1 2017. Dziwi nieco wysoka pozycja rozszerzeń do gier zamiast pełnoprawnych odpowiedników, ale nie nam to oceniać. Recenzentom wyraźnie spodobał się komputerowy port Bayonetty wyglądającej o wiele lepiej, niż 7 lat temu na konsoli. Jednak jak to w każdym plebiscycie bywa, najważniejsze jest pierwsze miejsce, a te okupuje zasłużenie gra RPG Divinity: Original Sin II.

Prowadzicie może jakiś osobisty ranking gier z 2017 i nie zgadzacie się z powyższym? Piszcie, malujcie i skrobcie na ścianach internetu Waszą złość, nie zapominając o zostawieniu śladu w polu komentarzy. 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię