Strona głównaWiadomościDaniel Magical ma sądowy zakaz streamowania. Ma też postawione zarzuty

Daniel Magical ma sądowy zakaz streamowania. Ma też postawione zarzuty

Wczoraj znany pato-streamer Daniel Magical i jego 46-letnia matka zostali zatrzymani przez policję. Teraz grozi im surowa kara, nawet rocznego pozbawienia wolności. Co więcej, mężczyzna ma sądowy zakaz streamowania.

26-letni streamer i jego 46-letnia matka usłyszeli zarzut publicznego pochwalenia popełnienia przestępstwa. Chodzi o stream z 13 stycznia tego roku, kiedy to Daniel Magical powiedział o śp. Pawle Adamowiczu, że cyt: „niestety przeżył” (wtedy mężczyzna jeszcze walczył o życie w szpitalu). Po chwili jego matka dodała: „niech zdycha”. Funkcjonariusze potraktowali to jako wyrażenie aprobaty dla popełnionego przestępstwa.

Streamerowi i jego matce grozi teraz kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Ma też sądowy zakaz streamowania, więc w najbliższym czasie nie ma co liczyć na kolejne pato-streamy. Co więcej, śledczy zakazali publikowania w Internecie jakichkolwiek treści ze swoim udziałem, więc dotyczy to prawdopodobnie także filmów i zdjęć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

9 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo,

  Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż nie zamierzam tu usprawiedliwiać słów patostreamera Daniela Magicala i jego matki i nie podzielam wyrażanych przez nich poglądów, jednak staję w obronie wolności słowa jako wartości nadrzędnej dającej wolność wypowiedzi każdemu.

  Niepokojące jest to, co opiszę poniżej:

  Art. 54 konstytucji mówi: „1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.”

  W postępowaniu wobec Pana Daniela Magicala i jego matki złamano oba punkty art. 54. konstytucji.

  Wolność słowa należy się każdemu, bez względu na to, czy się z jego wypowiedziami zgadzamy, czy nie.

  Magical i jego matka są osobami posiadającymi można powiedzieć telewizję internetową, która przynosi im zyski. Zastosowano cenzurę prewencyjną środków masowego przekazu, zakazując tym samym wypowiadania się, oraz nałożono sankcję za wypowiedzi już dokonane. Dopuszczono się czynów zakazanych samą konstytucją. Bez względu na to, co powiedzieli Magical i jego matka, nikt nie miał prawa zakazywać im prawa do wypowiadania swoich poglądów.

  Powodem, dla jakiego zabieram głos w tej sprawie to właśnie naruszanie praw nas wszystkich przez organa państwa. Dodatkowo oburzający jest fakt, że to śledczy, a nie sąd zakazali tym ludziom streamowania. W państwie prawa, tylko sądy powinny mieć prawo do nakładania kar, zakazów i nakazów i tylko i wyłącznie w zakresie przewidzianym przez konstytucję. Każdy przepis prawa niezgodny z konstytucją jest z definicji nielegalny, tak samo jak każde działanie sądu wykraczające po za konstytucję, jej ramy, lub wręcz łamiące jej treść i prawa w niej uchwalone. Moje sugestie dla Pana Magicala i jego matki są takie:

  1. Dalej streamować, robić to „z tylnego siedzenia”. Jak? – „Zatrudnić” swojego zaufanego znajomego, kolegę lub koleżankę jako „dziennikarza, osobę prowadzącą program, która oficjalnie będzie streamować, a ani oficjalnie będą tylko „gośćmi ” programu.

  2. Swoją wypowiedź/wypowiedzi będące przyczyną sankcji usprawiedliwić w następujący sposób: był to heppening, wyraz artystyczny i forma satyry, czym wytrącą „śledczym” argumenty z ręki (kiedy K. Skiba pokazał publicznie goły tyłek ówczesnemu premierowi Jerzemu Buzkowi, radzono mu, żeby tłumaczył to wydarzenie jako demonstrację swoich poglądów politycznych i formę ekspresji artystycznej. Zadziałało.

  3. Natychmiast złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez „śledczych” polegającego na bezprawnym ograniczeniu ich praw konstytucyjnych – wolności słowa i zastosowaniu wobec nich cenzury prewencyjnej. Zorganizować przy tym konferencję prasową.

  4. Zatrudnić dobrego adwokata, najlepiej takiego, który ma „parcie na szkło” i lubi rozgłos, lub takiego, który jest w opozycji do obecnej ekipy rządzącej.

  5. Złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania organów państwa.

  6. Złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na działania organów państwa.

  Nie popieram zachowania i słów Pana Magicala i jego matki, ale wolność słowa jest wartością nadrzędną.

  • Publiczne pochwalanie popełnienia przestępstwa. Cała Twoja litania dot. wolności słowa jest bez sensu w tym wypadku. Nie gniewaj się, ale taki śmieć co chwali przestępców i wiele innych rzeczy, które robił nie powinien móc powoływać się na konstytucję.

  • Wolność słowa? Jasne, ale to też ma swoje granice. Jakie? Przede wszystkim ty sam – jako człowiek, istota rozumna (podobno) powinieneś sobie tę granice ustanowić. Już nie wspomnę o inteligencji.

  • Wolność słowa to nie to samo, co „możesz mówić wszystko, co Ci się podoba”. Mylnie rozumiesz to pojęcie i rzucanie tutaj artykułami z Konstytucji nic w tej kwestii nie zmienia.

 2. jak sąd może dać mu zakaz na pracę , skoro to jest jego jedyny sposób zarobku ??? dobry prawnik i zaraz się odwoła od tego , a poza tym jaca i pezet mogą strimować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię