Strona głównaGryAktualnościGra Westworld kończy swój żywot. Była chamską kopią innej produkcji

Gra Westworld kończy swój żywot. Była chamską kopią innej produkcji

To było do przewidzenia. Gra Westworld, która była chamską kopią Fallout Shelter, zostaje usunięta i zamknięta. Już zniknęła ze sklepów App Store i Google Play, a 16 kwietnia przestanie działać także u tych, którzy wciąż mają ją zainstalowaną na swoich telefonach i tabletach.

Sprawa wybuchła w połowie 2018 roku, krótko po tym, jak zadebiutowała gra mobilna Westworld. Szybko okazało się, że jest to kopia innej znanej i lubianej wśród graczy produkcji – Fallout Shelter. Wskazywało na to wiele elementów od bardzo podobnego gameplayu do nawet tych samych błędów. Poza tym nad obiema grami pracowali ci sami twórcy – Behaviour Interactive. Jednak kod Fallout Shelter był prawnie chroniony i nie mógł być wykorzystany do stworzenia gry Westworld.

Zobacz: Mobilna apka prezentująca statystyki Fortnite teraz za darmo

Teraz sprawa znalazła swój finał, który był łatwy do przewidzenia. Obie strony dogadały się i gra Westworld kończy swój żywot. Już w tym momencie nie da się jej pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play. A jeśli nadal macie ją na swoim urządzeniu mobilnym, to i tak przestanie Wam działać 16 kwietnia. Dlatego deweloper podkreśla, aby do tego czasu wykorzystać wszystkie wykupione monety.

– Jest nam przykro, że gra Westworld kończy swój żywot. To był niesamowity czas i tworzenie nowej zawartości sprawiało nam ogromną przyjemność – napisali twórcy w oświadczeniu.

No cóż, tak kończą się sprawy w przypadku kradzieży czyjejś własności. Nie ulega chyba wątpliwości, że Behaviour Interactive „pożyczyli” kod Fallout Shelter i stworzyli na jego podstawie grę Westworld. Nawet nie specjalnie próbowali się z tym kryć, bo produkcja miała te same błędy, co właśnie Fallout Shelter w początkowych etapach swojego istnienia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię