Strona głównaWiadomościRozrywkaDaredevil - serial pojawi się w sieci Disney+

Daredevil – serial pojawi się w sieci Disney+

Jak podaje serwis Variety, Matt Corman i Chris Ord są zaangażowani w stworzenie scenariusza i produkcję wykonawczą nowego filmu Daredevil.

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Disney+ pracuje nad serialem o Daredevilu. Podsycał je fakt, że dwie gwiazdy serialu Netflixa – Charlie Cox i Vincent D’Onofrio – pojawiły się w ostatnich projektach Marvela. Cox zagrał Matta Murdocka, sekretną tożsamość Daredevila, w filmie Spider-Man: No Way Home, a D’Onofrio ponownie wcielił się w postać Wilsona Fiska, alias Kingpina, w serialu Disney+ Hawkeye.

Daredevil

Wygląda na to, że projekt nabiera tempa dzięki zatrudnieniu Cormana i Orda, choć Marvel nie ogłosił jeszcze formalnie nic na temat serialu. Przedstawiciele Cormana i Orda odmówili komentarza, a ludzie z Marvel Studios nie udzielają komentarzy na temat projektów, nad którymi trwają prace.

Corman i Ord są znanymi współtwórcami serialu USA Network Cover Affairs z Piper Perabo i Christopherem Gorhamem w rolach głównych. Serial był emitowany przez pięć sezonów w latach 2010-2014. Ostatnio pracowali jako producenci wykonawczy i co-showrunnerzy przy serialach NBC The Enemy Within i The Brave oraz serialu The CW Containment. Reprezentują ich firmy Verve, Entertainment 360 i Goodman Genow.

Zobacz: Marvel’s Spider-Man 2 – Venom grywalną postacią?

Fani domagali się więcej Daredevila, odkąd serial Netflixa został anulowany w 2018 roku, po trzech sezonach. Jednak czekało ich długie oczekiwanie, ponieważ umowa z Netflixem zawierała klauzulę, która uniemożliwiała pojawienie się jakichkolwiek postaci z seriali Marvela z Netflix w projektach innych niż tej platformy przez dwa lata po anulowaniu.

Posunięcie to nastąpiło w momencie, gdy Disney chciał skupić swoich bohaterów Marvela pod jednym parasolem – od tego czasu wiele seriali z Marvel Cinematic Universe zadebiutowało w Disney+. Jako ostatni zadebiutował Moon Knight z Oscarem Isaakiem w roli głównej, a na początku tego tygodnia pojawił się zwiastun serialu She-Hulk z Tatianą Maslany w roli głównej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię