Strona głównaGryAktualnościDarmowa gra w Epic Store zawieszała się, bo brakowało jej pliku o...

Darmowa gra w Epic Store zawieszała się, bo brakowało jej pliku o nazwie „steam”

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj, w momencie udostępnienia na Epic Games Store kolejnej darmowej gry – Axiom Verge. Użytkownicy szybko odkryli poważny błąd, który nie pozwalał ukończyć produkcji. Wszystkiemu winni był brakujący plik o dość osobliwej nazwie.

Wczoraj na Epic Games Store udostępniono kolejną, darmową grę. Tym razem jest to Axiom Verge, czyli platformówka w stylu retro. Wiele osób zaczęło w nią grać i niestety, nie było im dane ukończyć produkcji. Gra zawieszała się po wejściu do trzeciego poziomu. Na szczęście już zlokalizowano problem i udało się go usunąć.

Zobacz: Tropico 4 za darmo. Nie wybrzydzamy, pobieramy!

Okazało się, że problemem był brakujący plik, który nazywa się „steam”. Jednak w tym przypadku nie chodzi o nic związanego z platformą Valve. W Axiom Verge pełno jest miejsc, z których bucha para. Każdy taki efekt powinien iść w parze z odpowiednim dźwiękiem. Jednak w folderze z grą brakowało pliku za to odpowiedzialnego. Gra, na początku trzeciego poziomu, próbowała odtworzyć dźwięk, ale nie mogła zlokalizować pliku „steam.xnb” i stąd cały problem.

Wszystkiemu winny jest deweloper, który – do wersji na Epic Store – usunął wszystkie pliki Steama. Przypadkowo oberwało się też niczemu winnemu dźwiękowi buchającej pary. Zdarza się nawet najlepszym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię