Strona głównaMobileDarmowe gry mobilne, które pochłoną wasz wolny czas

Darmowe gry mobilne, które pochłoną wasz wolny czas

Znaleźliśmy rozrywkę dla wszystkich graczy regularnie podróżujących komunikacją miejską. Oto darmowe gry na smartfony, które umilą wasz czas, kiedy nie macie dostępu do PC, PlayStation 4 czy Nintendo Switcha.  

Wśród weteranów gamingu temat gier mobilnych jest wyjątkowo ciężkim zagadnieniem. W App Store i Google Play Store obowiązują zupełnie inne zasady, a produkty tam sprzedawane nie mają często zbyt wiele wspólnego z tytułami, jakie pochłaniają nas na komputerze i konsolach. Udało nam się jednak zajrzeć w głąb obu sklepów i znaleźć mniej popularne, darmowe gry, które nie odstraszą Was toną mikropłatności lub pay to winem.

Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey

Endless runnery to jeden z gatunków charakterystycznych dla rynku gier mobilnych. Wiele z Was pewnie widywało w sklepach tytuły pokroju Subway Surfers czy Temple Run. Proste do zrozumienia, obsługiwane jednym palcem gry, które nigdy się nie kończą. Trzeba po prostu biec do przodu, omijać przeszkody i zbierać po drodze kolorowe monetki.

Alto's Odyssey

Pod wieloma względami seria Alto’s jest klasycznym endless runnerem. Zjeżdżacie wzdłuż stromej góry, regularnie trafiając na przepaści oraz kamienie. Wystarczy jeden ruch kciukiem, żeby wzbić się w powietrze i ominąć stojące na naszej drodze przeszkody. Ponadto, w klasyczny system omijania zagrożeń wpleciono równie prosty system sztuczek, które możemy wykonywać w powietrzu. Im dalej zajdziemy, tym więcej dostaniemy punktów.

Alto’s Adventure i Odyssey od zwykłych runnerów odróżnia jakość wykonania. Gra nie wydaje się powtarzalna, ponieważ wygląda świetnie. Oprawa audiowizualna na takim poziomie rzadko zdarza się na rynku mobilnym. Rozgrywkę urozmaicają nowe biomy, zadania do wykonania oraz zmieniająca się pogoda.

Archero

Główny bohater wielu folderów z grami na smartfonach. Kolejny doskonały przykład mobilnego tytułu, którego niewielka bariera wejścia i rosnący poziom trudności uzależniają od siebie miliony graczy.

Archero przypomina bardzo prosty roguelike. Wchodzimy do jednego poziomu, wybijamy wszystkich przeciwników, zgarniamy wypadający z nich loot i przechodzimy do kolejnego pokoju, gdzie czeka na nas jeszcze więcej rywali. Co jakiś czas pojawia się silny boss, a po jego pokonaniu możliwość ulepszenia naszej postaci. Im więcej przeciwników wyeliminujemy, tym więcej pieniędzy na wzmocnienia do głównego bohatera.

Najlepszym elementem Archero jest prosty system walki, który kontrolować można wyłącznie za pomocą kciuka. Kiedy postać stoi w miejscu, zaczyna strzelać do najbliższego rywala. Kiedy zaczyna się ruszać, przestaje strzelać. Musimy więc odpowiednio manewrować pomiędzy atakami przeciwników i znajdować czas, żeby zatrzymać się i zadać im obrażenia.

Fallout Shelter

Podobnie jak Alto’s Adventure i Odyssey, również ten tytuł pojawił się na PC. Ewidentnie jest to jednak gra przeznaczona na smartfony, a najlepiej tablety. Chociaż światło dzienne ujrzała już ponad pięć lat temu, społeczność jest wciąż dosyć aktywna. Gra z kolei sprawdza się doskonale jako relaksująca odskocznia od klasycznych multiplayerów.

Fallout Shelter

Głównym zadaniem Fallout Shelter jest oczywiście zbudowanie bunkra. Rozwijamy naszą podziemną bazę, zaczyna wprowadzać się tam coraz więcej ludzi, którym przydzielamy konkretne zadania. Każdy z nich ma swoje predyspozycje oraz marzenia. Kluczem do sukcesu jest cierpliwe doglądanie życia w bunkrze, dbanie o zadowolenie mieszkańców i ze skromnego schronu zrobienie ogromnej, podziemnej metropolii.

Soda Dungeon

Kolejny, charakterystyczny dla mobilnych tytułów gatunek – gry z automatyczną walką. Soda Dungeon to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych przykładów tego specyficznego gatunku.

W tym przypadku naszym zadaniem jest prowadzenie tawerny. Przybytek odwiedzają różnego rodzaju bohaterowie, z których składamy swoją drużynę i wyruszamy na podbój niebezpiecznego dungeonu. Wewnątrz czekają na nas góry złota, rzadkie przedmioty oraz starcia z groźnymi bossami. Stopniowo docieramy na coraz wyższe poziomy lochów, nasza tawerna rośnie w siłę, a razem z nią członkowie party.

Automatyczna walka to z kolei przyjemny dodatek, który upraszcza klasyczną, turową walkę. Ulepszamy tawernę, wydajemy pieniądze na silniejszy ekwipunek, a potem patrzymy, jak daleko uda się zajść naszym bohaterom.

Geometry Dash Lite

Atrakcja dla fanów bardziej dynamicznej rozgrywki. Geometry Dash to jedna z najpopularniejszych mobilnych gier zręcznościowych. Podobnie jak w wielu tego typu grach, naszym zadaniem jest po prostu przechodzenie kolejnych poziomów.

Jako dzielny kwadrat skaczemy nad niebezpiecznymi trójkątami i unikamy wszystkiego, co tylko mogłoby zakończyć nasz aktualny run. Rozgrywka bardzo szybko przyspiesza, staje się dużo trudniejsza i przestaje wybaczać jakiekolwiek błędy.

Geometry Dash wchodzi na jeszcze wyższy poziom w płatnej wersji gry, dostępnej za niecałe 10 złotych. Wtedy otwiera się przed wami pełne doświadczenie, razem z możliwością przechodzenia leveli tworzonych przez innych graczy.

Battle of Polytopia

Na koniec gratka dla miłośników Cywilizacji. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych gier strategicznych dostępnych na smartfonach. Twórcom udało się bardzo zgrabnie przerobić koncepcję klasycznego 4X w grę, która nie będzie wymagała spędzania przy niej długich godzin.

Polytopia

Polytopia wygląda ładnie, zasady są proste do opanowania, a mecze trwają bardzo krótko jak na grę strategiczną. Zależnie od wybranego trybu, możemy ograniczyć sesję do liczby tur lub pokonania wszystkich rywali na mapie. Ponadto, Polytopia oferuje tryb multiplayer, gdzie możemy przetestować umiejętności, które podłapaliśmy podczas starć z AI.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię