Advertisement
Strona głównaGryAktualnościDarmowe GTA V przyciągnęło miliony graczy

Darmowe GTA V przyciągnęło miliony graczy

Udostępnienie przez Epic Games Store – Grand Theft Auto 5, za darmo, okazało się strzałem w dziesiątkę. Droga operacja przyciągnęła do platformy miliony nowych użytkowników i zmniejszyła dystans do konkurencji.

Majowa akcja, podczas której gracze mieli możliwość darmowego pobrania GTA V doprowadziła do wielkiej awarii serwerów Epic. W ostatecznym rozrachunku firma zyskała to co chciała, czyli przyciągnęła miliony nowych graczy, zmniejszając tym samym dystans do Steam.

Zobacz: Konkurent Twitcha zostanie zamknięty

Akcja rozdawania dużych tytułów, nazwana Kryptą (od grafiki pancernych drzwi trzymających w tajemnicy kolejny tytuł) to nie tylko GTA V. Gracze mieli również możliwość pobrania za darmo Civilization 6, Borderlands: The Handsome Collection oraz Ark: Survival Evolved. Ostatecznie cała akcja zakończyła się dużym sukcesem. Według informacji przekazanych dzisiaj przez Epic w szczytowym momencie na platformie zalogowanych było 13 milionów graczy, a liczba aktywnych użytkowników w ciągu całego miesiąca przekroczyła 61 milionów.

Jak powiedział Steve Allison – szef EGS:

Od czasu otwarcia Epic Games Store zawsze chcieliśmy stworzyć wielkie wydarzenie związane z cotygodniowym udostępnianiem gier za damo. Chcieliśmy dać graczom na całym świecie coś niesamowitego i zrobiliśmy to. Zainwestowaliśmy pieniądze w zdobycie praw do bezpłatnego udostępnienia czterech największych gier na świecie.

W 2020 roku rozwijaliśmy się w historycznym tempie. Partnerzy EGS mają ogromną rzeszę graczy. Sprzedając swoje gry u nas otrzymują 88 procent dochodów, a nie jak u innych 70 procent.

Zobacz: Resident Evil 8 na PS5 ze sporą przewagą nad wersją z Xbox Series X

13 milionów jednoczesnych graczy to dużo, jednak nie umywa się do rekordu Steam wynoszącego 24,5 miliona. Na Steam w ciągu miesiąca rekordowo zalogowało się 95 milionów graczy. Jednak ostatecznie sytuacja pokazuje, że Epic jest ważnym graczem na rynku, który może przyciągnąć więcej graczy i deweloperów. Obecnie platforma ma około 15% rynku. A co będzie dalej zobaczymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię