Strona głównaGryData premiery i zwiastun ostatniego sezonu The Walking Dead

Data premiery i zwiastun ostatniego sezonu The Walking Dead

Co stanie się z Clem i adoptowanym przez nią AJ-em? Możemy tylko zgadywać że będzie to smutne pożegnanie wielkiej serii gier.

Studio Telltale Games wydało już wyrok na wielu bohaterów sezonowej przygodówki The Walking Dead. Charyzmatyczny nauczyciel Lee skończył tragicznie poświęcając się w pełni opiece nad Clementine. Kenny i jego rodzinka podzielili podobny los, walcząc nie tylko z wygłodniałymi zombie, ale również z dylematami życia. Niemal wszystkie postaci, które spotkaliśmy na swojej drodze od pierwszego sezonu przepadły stawione w żołądkach umarlaków i za chwilę może dołączyć do nich również Clem.

Pierwszy odcinek ostatniego, 4. sezonu wystartuje już 14 sierpnia. Jak mówią sami twórcy, finałowe odcinki ukażą główną bohaterkę jako wewnętrznie rozdartą, która będzie musiała pogodzić ze sobą stworzenie nowego domu dla ludzi, przejęcie obowiązków lidera oraz zadbanie o bezpieczeństwo AJ. Z grą The Walking Dead rozstaniemy się w bardzo emocjonalny sposób, choć nie wiemy jeszcze jaki kierunek obiorą deweloperzy – czy na smutno czy na wesoło, konfrontując dawne wspomnienia z przyszłymi wydarzeniami.

Finał serii stanowić będzie podsumowanie wielkiej przygody, lecz rozegra się na trochę innych warunkach, pozwalając graczom poczuć więcej swobody. Sceny walki nie będą już tak, jak poprzednio oskryptowane, kamera zostanie ustawiona za plecami bohaterki, nadto środowisko graficzne doczeka się konkretnej modyfikacji (obsługa rozdzielczości 4K, HDR). Szykowane zmiany w oprawie wizualnej możecie podejrzeć w najnowszym zwiastunie.

[you tube=OVAQrE5A5sI]

Źródło: polygon.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię