Strona głównaEsportCounter-StrikeZnamy daty Majorów CS:GO w 2020 i 2021 roku. Valve rozsyła wytyczne...

Znamy daty Majorów CS:GO w 2020 i 2021 roku. Valve rozsyła wytyczne do potencjalnych organizatorów

Potencjalni organizatorzy turniejów CS:GO, zainteresowani przygotowaniem kolejnych turniejów rangi Major, otrzymali od Valve maile z prośbą o zgłaszanie kandydatur. W mailach tych zawarto już daty wszystkich kolejnych majorów w przyszłym oraz 2021 roku.

Dlaczego Valve informuje o datach z aż tak dużym wyprzedzeniem? Wynika to prawdopodobnie ze zmiany podejścia, według którego organizator turnieju ma być wybierany co najmniej na rok przed jego datą. Ma to pozwolić wybranej firmie na lepsze przygotowanie do danego turnieju. Tak duże wyprzedzenie ma również wyeliminować problemy, jakie powstały przy okazji nadchodzącego turnieju StarLaddera w Berlinie. Po ogłoszeniu jego daty w środowisku graczy zawrzało, bo turniej jest zdecydowanie zbyt blisko wakacyjnej przerwy, więc gracze albo nie będą w pełni formy, albo będą musieli poświęcić część swoich wakacji na przygotowania.

Aby uniknąć podobnego zamieszania w przyszłości turnieje – przynajmniej w dwóch nadchodzących latach – będą organizowane o stałych porach. Pierwszy Major w roku będzie w Maju, następny natomiast w listopadzie. Konkretne daty przedstawiają się natomiast następująco:

2020:

  • I Major: 11-24 maja,
  • II Major: 2-15 listopada

2021:

  • I Major: 10-23 maja,
  • II Major: 1-14 listopada

Organizatorzy Majorów w 2020 roku mają zostać wyłonieni do końca czerwca tego roku, w tym czasie też ma już nastąpić wstępna weryfikacja partnerów na 2021 rok. Jak widać, turnieje będą trwać dwa, a nie trzy tygodnie, jak to miało miejsce do tej pory. Skrócenie trwania turniejów oznacza, że prawdopodobnie więcej będzie spotkań rozgrywanych równolegle. Według wytycznych Valve, dodatkowe spotkania w systemie szwajcarskim powinny zajmować cztery, a nie pięć dni. Natomiast wspomniane daty dla polskich kibiców oznaczają jedno – IEM Katowice przez najbliższe dwa lata nie będzie Majorem, chyba, że całe wydarzenie odbędzie się w innym niż dotychczas terminie.

Zobacz: Aktualizacja CS:GO – mnóstwo zmian na kilku mapach

Oprócz powyższych, w wytycznych od Valve znalazło się zalecenie, by mecze były rozgrywane w porach odpowiadających większości widzów, ze wskazaniem na 21:00 czasu środkowoeuropejskiego jako “primetime”. Minory natomiast powinny w dalszym ciągu być rozgrywane w tym samym kraju co główny turniej.

Jak podobają Wam się zapowiadane i zalecane przez Valve zmiany?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię