Strona głównaGryAktualnościOtwarty świat Days Gone został stworzony przez… 6 osób

Otwarty świat Days Gone został stworzony przez… 6 osób

Days Gone to jeden z hitów ostatnich tygodni. Chociaż gra nie jest perfekcyjna, to zbiera dobre recenzje. Wiele osób chwali przede wszystkim otwarty i zróżnicowany świat. Okazuje się, że ten został stworzony zaledwie przez 5-6 osób.

Twórcy Days Gone zorganizowani na Reddicie sesję pytań i odpowiedzi, czyli klasyczne AMA (Ask Me Anything). W jej trakcie zostali zapytani o to, z czego są najbardziej dumni. Główny projektant gry odpowiedział, że taką rzeczą jest dopracowana mapa. Przyznał on, że tak dobry efekt udało się uzyskać pomimo tego, że nad mapą pracowała niewielka grupa 5-6 osób.

– Udało nam się stworzyć różnorodny i dynamiczny świat w niewielkim zespole (5-6 osób). Musieliśmy wykazać się sprytem i wydajnością, biorąc pod uwagę ograniczenia sprzętu – powiedział Eric Jensen.

Zobacz: E3 2019: CD Projekt RED pokaże nowego Wiedźmina?

Wśród ciekawszych kwestii pojawiło się też pytanie o realistyczne oczy czy też system pogodowy. W przypadku pierwszego deweloperowi udało się stworzyć efekt symulacji filmu łzowego, który jest naturalną powłoką oka. Z kolei mechanizm pogodowy jest ściśle powiązany z chmurami, które przemieszczają się po niebie. Okazuje się, że robią to w czasie rzeczywistym, czyli jak w prawdziwym świecie.

Zobacz: Valve nie zgodziło się na remake Half-Life 2

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię